Balkanlarda Ayak Sesleri Çekimler Tamamlandı.

Kuzey Makedonya’da çekilen “Balkanlarda Ayak Sesleri” filminin çekimleri tamamlandı.

Çekimleri Kuzey Makedonya’da gerçekleşen “Balkanlarda Ayak Sesleri” filmi Yugoslavya İç Savaşı sonrası K. Makedonya’daki masum insanların hayat hikâyelerini ele alıyor.

Balkanların ünlü sanatçısı Cüneyt Şentürk’ün kurduğu EGC Prodüksiyon Film Yapım ile ilk filmini Kuzey Makedonya’da gerçekleştirdi.

Filmin yapımcısı Cüneyt Şentürk Yugoslavya İç Savaşı sonrası Kuzey Makedonya’da yaşanan travmaları ve masum insanların hayat hikâyeleri üzerinden anlatan “Balkanlarda Ayak Sesleri” filmi hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Film hakkında “Yugoslav halkının savaş zamanında içinde bulunduğu ruhsal durumu tüm çıplaklığıyla ortaya koyuyor. İstanbul’dan bizimle birlikte bu projede yer alan sizlerin de yakından tanıdığı usta oyuncu Selahattin Taşdöğen filmimizin ana karakteri olmaktadır.” ifadelerini kullandı.

“Balkanlarda Ayak Sesleri” filminin tüm ekibi ise film çekimlerinin çok keyifli geçtiğini belirtti.

 

Birkaç köyde soykırım yapılıyor ama bu Türk ailesi bir Sırp askerinin vicdanıyla hayatta kalıyor. Çünkü küçükken bu askeri ailenin dedesi ölümden kurtarıyor. Bu yüzden aileyi öldürmüyor. Asker bunu komutanına anlatıyor ama komutanı da tepki göstermediği için aile Türkiye’ye göç ediyor. Hikayemiz bu” dedi.

Filmin senaristliğini Banu Şentürk yaparken, Selahattin Taşdöğen (Alirıza Dede), Erdinç Kahya (Muhtar), İsmail Ömer (Alirıza dedenin oğlu), Fatime Liman (Alirıza dedenin gelini), Berkan Ahmet (Sırp Askeri), Berat Yakup (Alirıza dedenin torunu), Hürmüz Çako (Alirıza dedenin kızı), Celal Ferah (Komutan), Ercan Kopov (İmam) rol alıyor.

Filimin çekim öncesi hazırlıkları 4 -11 Ocak 12-26 ocak 2020 tarihlerinde Gostivar, Üsküp, Banisa ve Novo Selo’da çekildi.

Check Also

Türkiye’yi deprem vurdu!

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04:17’de 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Şanlıurfa ve Diyarbakır da …

Bir cevap yazın