OSMAN FETHİ ARK

“Kimselere Söylemedim “albümünde kendisine ait eserlerle birlikte;
Neşet Ertaş, Kazım Birlik, Fikret Dikmen, İsmail Türüt, İbrahim Can, Dursun Dereli, Ömer Lütfü Önderoğlu’na ait eserleri yorumladı.
Albümün müzik direktörü Murat Sakaryalı, aranjörü Caner Tepecik.
Söz ve müziği kendisine ait “Kimselere Söylemedim “adlı eserin klip yönetmenliğini Kemal Kekeva yaptı.
1986 yılında Mersin’de doğdu. 5 yaşında bağlama eğitimi alarak müzikle tanıştı; ilköğretim ve ortaöğretim dönemlerinde de müzik faaliyetlerine devam etti.
2004 yılında birincilikle kazandığı Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu.
Üniversite yıllarından bu yana TRT ve Kültür Bakanlığı Koroları bünyesinde akitli ses sanatçısı olarak birçok TV programı ve konsere katıldı.
Millî Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu bünyesinde düzenlenen halk oyunları yarışmaları kapsamında farklı yörelerin müzik albümlerinde düzenlemeci, müzik direktörü, bağlama ve ses icracısı olarak faaliyet gösterdi.

Akademik hayatına Manisa Belediye Konservatuarı’nda eğitimci olarak başlayan yorumcu 2012 yılından bu yana, Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta. Master eğitimini de görev yapmakta olduğu AKÜ Devlet Konservatuarında tamamladı.
2015 yılında “Ebrulimuharrem” adlı müzik grubuna bağlama ve ses icracısı olarak katıldı. Ebrulimuharrem ’in son projesi “Sevmeyi Dene” adlı single da yer aldı.

Check Also

SİNEMAYA YENİ YÜZLER KAZANDIRACAĞIM

SİNEMAYA YENİ YÜZLER KAZANDIRACAĞIM Bugüne kadar yapmış olduğu bir birinden başarılı projeleriyle isminden sıkça söz …

Bir cevap yazın