MANKENLİK VE OYUNCULUKTAN BASIN DANIŞMANLIĞINA UZANAN BAŞARI ÖYKÜSÜ.

28 yıldır sanat dünyasının göbeğinde ki bir isim Selçuk Aka. Bugünün şöhretli isimlerinin başlarının üzerinde parıldayan yıldızların hakkı ödenmez mimarı olur kendisi

EMEĞİMİN GEÇTİĞİ YILDIZLARIMI SEVİYORUM

MANKENLİK VE OYUNCULUKTAN BASIN DANIŞMANLIĞINA UZANAN BAŞARI HİKAYESİ. SELÇUK AKA

Başarıyla sürdürdüğü Basın Danışmanlığı öncesinde istikbal vaad eden bir manken ve oyuncuyken kameranın önünde ki kolay ve şöhretli hayattan çok gerisindeki zorlu ve mücadeleli yaşamı tercih etti Selçuk Aka.

BASIN CAMİASINA ÜNLÜ İSİMLERLE GİRDİ.

Mankenlik sonrası bir süre reklam sektöründe görev aldı Aka. Yeni oluşum reklam ajanslarında çalıştı. Aysel Gürel ve Garo Mafyan gibi dev isimlerin de içinde olduğu bir müzik okulunun genel müdürlüğünü yaptı. Gösterdiği üstün gayret ve büyük performansla önemli hocaların ders verdiği okul, kısa zaman içinde medyanın da desteğiyle çok iyi bir yere geldi.

BUNLAR SAYABİLDİKLERİMİZ

Daha sonra o günlerde yeni kurulan Klip Müzikbünyesine katıldı başarılı isim Aka. Basın Danışmanı olarak ‘Vira Bismillah’ dediği bu bünyede 90’lı yılların bugün bile keyifle dinlenen önemli isimleri , Cansever Şahsanem, Hazal, Bora Öztoprak, Mustafa Uğur ve Eyüphan, gibi sanatçıların çıkış sürecini belirledi.

Tabiki bununla kalmayan AKA;

Müzik dünyası içinde Melih Kibar, Ciguli, Şebnem Kısaparmak, Uğur Arslan, Grup Destan, Fatih Kısaparmak, Ziynet Sali, Yurtseven Kardeşler, Kader, Küçük İbo, Çağatay Akman, Esra Balamir, Nilay Dorsa, Esra Sönmezer, gibi sayısız isimle çalışan Aka, bu isimlerin o günlerde başarılı olmalarında ve şöhretlerini o günlerden bugünlere taşımalarında çok özel gayretler sarfetti.

BAŞARILI İŞLER ONU EFSANELEŞTİRDİ

Kısa sürede müzik dünyasının sevilen, başarılı ve hatta efsane danışmanlarından biri olup çıktı Aka.

MÜZİK DÜNYASINDAN YİNE SİNEMA DÜNYASINA

Müzik Dünyası’nda bu denli büyük başarılara imza atan ve ait olduğu camiada hak ettiği üne kavuşan Aka, bir süre sonra çalışmalarını bir zamanlar mensubu olduğu sinema sektörüne çevirdi yine.

Bir çok filmin basın işlerini yaparak devam etti çalışmalarına. 4 sezon Kanal 7 ekranlarının fenomen yapımı ve 82 ülkeye satılan Elif isimli dizi film için gecesini gündüzüne kattı sevilen isim.

 

SINIRLARIN İÇİ KADAR DIŞINI DA ÖNEMSEDİ AKA

Danışmanlığını üstlendiği her ismi ve filmi sadece ülkesinde değil ülkesinin sınırları dışında da tanıtmak için çok özel performans ortaya koydu Aka.

RAKİBİ HİÇ OLMADI, KENDİSİNDEN BAŞKA

Mesleğinde bir tek kendisiydi kendisine ‘Rakip’. Herkesin yaptığı işe saygılı, hatta destekçisi olan Aka bugünler de yeni projelerini hayata geçirmenin sessiz hazırlığında.

Halen Kuşum Aydın, Yazgı ve Guinnessrekorlarını 3 dalda kıran Yusuf İslam ve Madonna gibi isimlerin baş vokalisti Gururbey’in yanısıra ünlü senarist, yönetmen ve oyuncu Mustafa Miraç Kaya’nın en yakınında ki isim olan Aka, geride bıraktığı başarılı yıllar ve önünde başarılmayı bekleyen projeleriyle ilgili olarak bakın neler söylüyor, “Bazı işler dönemsel gelse geçse de kurulan dostluk bağı ve işindeki dürüst yaklaşım iyi niyet yolları yeni işlerde buluşturuyor”

BAŞARILARINDA Kİ SIRRI AÇIKLIYOR

Aka bu cümlesiyle sahibi olduğu ulusal ve uluslar arası başarılarının da şifresini veriyor bir anlamda.

Ve şöyle devam ediyor sektörün ünlü ismi, “Magazin dünyasında bir çok kişi basın işleri yapsa da ben işimi reklam teknikleri üzerine kurup, bünyesinde bir slogan barındıran bültenlerle lanse edip kişinin düşüncelerini geliştirerek medyaya sunuyorum” diyor

ATILIM, BASIN DANIŞMANI İÇİN VAZGEÇİLMEZ KURAL

“Medya sektörünün hızla yenilenip değiştiği dönemlerde atılım yapmak kendini yenilemekte bir basın danışmanı için vazgeçilmez kural” diyen sevilen danışman “Bundan 18 yıl önce başka yazıyorduk şimdi başka ya da ben oyunculuk ve mankenlik yaparken bambaşkaydı” diyor

İŞİMİN BİR ÇOK İNCELİĞİNİ ONLARDAN ÖĞRENDİM

Cemal Bilge’yle olan sohbetinde magazin gazeteciliğine de atıfta bulunan ünlü danışman Aka; bakın hangi önemli gerçeğin altını çizdi kaşla göz arasında, “Bugün magazin tercih edilip okunuyorsa 90’lar pop müziğini unutmadığımız gibi o yılların cevval magazin müdürleri ve muhabirlerini de unutmamak lazım, zira ben işimin bir çok inceliğini onlardan öğrendim.”

“DAHA GİDECEK ÇOK YOLU VAR” diyor Selçuk AKA.

 

Check Also

Yeşim Salkım 40’ta

YEŞİM SALKIM 40’TA   SEZEN AKSU ÖZLEM TEKİN’İN ÖNÜNÜ KESTİ Mİ? * TEDAVİ GÖRÜYORUM * …

Bir cevap yazın