Pazartesi , Eylül 26 2022

İrem Erdal YAN ile Yeniden Müzik Listelerinde

İrem Erdal YAN ile Yeniden Müzik Listelerinde

Aslen Ankara’lı olan İrem Erdal; Müzik hayatına ilkokuldan itibaren yer aldığı okul korolarında başlar. Devamında bu okul korolarında solistlik yapmaya devam ederek müzikle olan bağını koparmayarak küçüklüğünden beri şarkı söylemenin yanı sıra içindeki müzik ruhu onu söz yazarlığı ve bestecilige sürüklemiştir. Sanatçının sözleri ve bestesi kendisine ait yüzlerce eseri mevcuttur. 2016 yılında O Ses Türkiye’ye katılmış ve dört jüri üyesini de döndürmeyi başarmıştır.

Avukatlık ve Müzik Vazgeçilmezi

2014 yılında, müziğe çok uzak bir tercih yapmış olup 2019 yılında Kırıkkale Üniversitesi ‘Hukuk Fakültesi’ni başarıyla bitirmiştir. Dolayısıyla sanatçı kimliğinin yanında avukat kimliği de bulunmaktadır.
2020 yılında pandemi döneminin başında pazarda söylediğini ‘Dön Bebeğim’ şarkısı ile sosyal medyada ve haber kanallarında büyük yankı uyandırmıştır ve sonrasında o yılın Aralık ayında profesyonel anlamda ilk single çalışmasını yayınlamıştır.” YAN ”
İrem Erdal şimdilerde Barış Müzik ile anlaşarak sözü ve müziği İrem Erdal, Kerem Sinanoğlu’na ait olan “Yan” adlı şarkısını dinleyicinin beğenisine sunmuştur.

Check Also

Kraliçe’nin cenazesi Londra’da

Kraliçe Elizabeth’in cenazesi Londra’ya getirildi. İngiltere’nin başkenti Londra’daki Buckingham Sarayı’ndan Westminster Hall’e getirilen Kraliçe 2. …

Bir cevap yazın