Breaking News

En Genç Yazar “Melisa Çankaya”

Ülkemizin böyle beyinlere ihtiyacı var. İşte
Melisa Çankaya

1998 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için Bilecik’e gitmiştir. Çok küçük yaştan beri edebiyata ilgi duyan Melisa Çankaya tamamlanmış ilk roman çalışması olan Duru Bir Umut Wattpad’de 5 milyonun üzerinde tık alarak büyük bir başarı elde etmiştir. Halen Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim hayatına devam etmektedir.

ARKA KAPAK YAZISI

Yaptığınız iyilik yaşamınızı bir felakete sürüklerken gerçek aşkı bulsaydınız ne yapardınız? Aşka ve iyiliğe sırtınızı döner miydiniz yoksa her ikisi için de savaşır mıydınız?

Duru savaşmayı tercih etti…

Sima, bebeğini Duru’ya bırakıp kaçmıştır. Üstelik doğum belgelerine anne olarak Duru’nun adını yazdırarak! Duru genç yaşına rağmen bu büyük sorumluluğu üstlenir ve bebeğin babasını bulmaya karar verir. Bir çocuğu olduğunu öğrenen Toprak ise ailesi, nişanlısı ve hiç tanımadığı bir kadın arasında kalır ve hayatı eskisinden daha da karmaşık hale gelir…

Koca bir yalan sonucu yeşeren aşk ve beraberinde getirdiği yıkım sizi satırlara hapsedecek…

The Wattys 2016’da “Yazarın İlk Eseri” kategorisinde ödüle layık görülen ve bugüne dek Wattpad’de 5 milyonun üzerinde tıklanan Duru Bir Umut çarpıcı üslubu ve heyecan veren olay örgüsüyle dikkat çekiyor. Melisa Çankaya büyük yankı uyandıran ilk kitabında okurlarını şaşırtıcı bir yolculuğa davet ediyor.


Gelin hep birlikte Ülkemizin en genç yazarını kendi ağzından tanıyalım.
19 yaşındayım ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü okumaktayım. İkinci sınıf öğrencisiyim. Hedefim bir akademisyen olmak ve herkesin ruhuna hitap edecek güzel romanlar yazmak. İlkokuldan beri kendi çapımda amatör olarak roman, deneme, hikaye ve şiir yazmaktayım. Duru Bir Umut benim tamamlamış olduğum ilk kurgum. Bu kitabım ile 2016 yılında Wattpad’de “Yazarın İlk Kurgusu” kategorisinde kazananlardan biri oldum ve ödül aldım. Popüler sıralamada haftalarca bir numarada kaldıktan sonra şu an da önerilenlerde ilk sıradayım. Duru Bir Umut şu anda Wattpad’de ortalama 5 milyon tıklanmaya sahiptir. Duru Bir Umut haricinde şu anda vaktim oldukça yine kendi halimde Fantastik ve Genç Kız Edebiyatı kategorisinde romanlar yazmaktayım ancak hiçbirini bitiremedim. Duru Bir Umut’un duyma ve konuşma engelli insanlar tarafından beğenilmesi adına güzel projeler düşünmekteyim.

Check Also

SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ

SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ 30 yıldır magazin dünyasındaki sayılamayacak kadar çok ünlünün basın danışmanlığı yanında …

Bir cevap yazın