YELDA BAŞARANDAN MOTİVASYON REÇETESİ

Uzman psikolog & Psikoterapist yazar Yelda Başaran yeni yıla “merhaba” dediğimiz şu günlerde ocak ayına özel 10 maddelik bir motivasyon reçetesi verdi.

Başaran hepimiz yeni başlangıçlar yapmak, kötü alışkanlıkları değiştirmek için kararlar aldık. Ancak yeni yıl kararlarına ocak ayında başlanıp mart ayının sonunda vazgeçiliyor. Bunun sebebi de gerek psikolojik gerekse fizyolojik şartlardan dolayı sürdürülebilir bir motivasyonun sağlanamaması. Hedeflerimiz doğrultusunda bir yolculuğa çıkarken yanınıza yol arkadaşı alarak motivasyonu alıp çıkmalısınız. Motivasyon kişiyi bir amaca yönelik harekete geçiren itici bir güçtür. Motivasyonu almadan yola çıkarsanız, yolda en ufak bir olumsuzluk karşısında kolayca pes eder ve hedeflerinizi gerçekleştiremeden geri dönersiniz.

İşte o yüzden bende Hürriyet gazetesi kelebek ekinde ki Yelda Başaran’la iyi yaşam sanatı adlı gazete köşemde okuyucularımın ocak ayından başlayarak tüm yıl hedeflerine ulaşabilmelerinde daha keyifli bir yolculuk geçirmeleri için ve karşılarına çıkabilecek tüm olumsuzluklara rağmen yılmadan yola devam etmelerine rehberlik edecek 10 maddeden oluşan bir motivasyon reçetesi sundum diyerek tüm okuyucularına iyi yıllar diledi.

 

Check Also

Fatih Süresoy’dan Muhteşem bir Maxi single

İstanbul Yeşilköy’de dünya’ya gelen Sanatçı Fatih Süresoy, İstanbul Üniversitesi Matematik bölümü mezunu. Londra’da 10, Kuveyt’te …

Bir yanıt yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ipoarima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420