MUSTAFA ŞAHİN “ÇORAP İHRACATINDA DÜNYADA İLK 10’DAYIZ”

Çorap ihracatı son yıllarda artarak Türkiye ekonomisine güç vermeye devam ediyor. Sektöründe perakende ve toptan olmak üzere Türkiye’de 1. sırada ihracatta ise dünyada 10.sırada olan Çorapp Store sahibi Mustafa Şahin, 42 adet son sistem makineleri ile özel çorap ürettiklerini çorabın artık ihtiyaç değil bir moda olduğu belirtti.

ÇORAPTA MODANIN ÖNCÜSÜYÜZ

Şahin, “Çorap üretimi son yıllarda artış gösterdi. Üretim ve ihracatta dünyanın en büyük 10. firmasıyız. Renkli ve desenli çorap modası son yıllarda oldukça popüler. Kadınlar kadar erkeklerde çorap modasını yakından takip ediyor. Erkek modasında kısa paçalı pantolonların yaygınlaşması ile birlikte, erkeklerde de çorap kıyafetin vazgeçilmez parçası oldu. Bunun neticesinde çorap sektöründe çok büyük bir gelişim yaşandı. Dolayısı ile çorap satışları da oldukça arttı” diye konuştu. Çorabın artık giyim tarzının önemli parçası haline geldiğini belirten Mustafa Şahin, “Artık ne giyersek giyelim, çorap olarak da ne giymemiz gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle daha çok alım yapılıyor. Bununla birlikte çoraplarda renklerde arttı, çorap kıyafeti tamamlayan bir bütün haline geldi. Renk alternatifleri daha da arttı. Dikkat çekici bir ürün haline geldi. Çorapta modanın öncüsüyüz” diye konuştu.

Check Also

Yeşim Salkım’dan Arabesk Çıkış!

Bugüne kadar yayınladığı pop müzik türündeki şarkılarıyla sevilen sanatçı Yeşim Salkım, bu kez arabesk çıkışı …

Bir yanıt yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ipoarima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420