Modacı Pınar Bent, 2017 gelinlik trendini açıkladı

Modacı Pınar Bent, 2017 gelinlik trendini açıkladı.

Modacı Pınar Bent’den 2017 GELİNLİKLERİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ TÜYOLAR!..

2017’de gelinlikler mavi.

Sevgiliniz için “hayatımın aşkını sonunda buldum işte” dediniz. Nişanlandınız, o evreyi atlattınız. Sıra geldi evliliğe. Her genç kızın hayalini kurduğu o gün yaklaşıyor. O gelinlikle “Prenses gibi olma” hayalini çocuk yaşlarından beri kurduğunuz için sizi zor günler bekliyor.

Çünkü gelinlik seçimi zor karar. Her şey kusursuz olmalı. Aksaklık veya hatanın düğün sırasında olmaması lazım. Belki küçük aksaklıklar olabilir ama gelinlikte hatanın ‘sıfır’ olması şart. “Gelinliğim göz kamaştırıcı olsun. Modaya uysun. Beni mükemmel göstersin. Var ise kusurlarımı gizlesin” diyorsunuz haklı olarak, her gelin adayı gibi. Peki, tüm bunlar nasıl olmalı? Bu soruyu tanınmış gelinlik tasarımcısı modacı Pınar Bent’e sorduk. Bent, bize yeni yıl arifesinde 2017 yılının gelinlik trendlerini şöyle açıkladı;

“Evlilik hazırlıklarına girişen gelin adayları için beyazın yanı sıra bu yıl 2 renk seçeneği öne çıkıyor. Beyazın rakipleri pembe ve mavi, ama mavi renk daha gözde olacak. Bu yıl gelinliklerde modasında mavi renk ağırlıklı. Mavi, huzurun, mutluluğun sonsuzluğun rengi. Modellerde ise; pullu, payetli işlemelerin yer aldığı modeller bu yıl daha da gözde olacak. Uçuş, uçuş kabarık etekler göz alıcı detaylar danteller tabii ki var. Ancak, kış gelinleri kumaş seçerken biraz daha dikkatli olmak zorunda. Kış aylarının gelinleri biraz daha kalın kumaşları tercih etmeli. Mesela kışın yaz modellerini seçen gelinler hem nikâh salonunda hem de düğün gecesi tir, tir titrer. Üzerine de başka bir şey giyemeyeceği düşünürsek balayında grip olmuş yatak döşek yatarlar. Bu nedenle de, gelinliklerin kumaşlarının seçimi çok önemli. Kalın saten, dantel işlemeli ya da tafta kumaşlar iyi bir seçim. Gelinliklerin kolları uzun kollu olmalı. Ama illa ki straples model isterim diyenler, şık bir şalı aksesuar olarak da kullanabilir. Gelinliğin altına kalın gelinlik çorapları giyer ve uzun eldivende kullanırlarsa biraz olsun kendilerini korurlar. Satenden vazgeçmem diyenlerin ise kalın dantelli modelli tercih etmeleri gerekir.

Moda tutkusunu gelinlik modelleri gece kıyafetleri, otantik kına gecesi kostümleri ile gerçeğe dönüştüren ve tasarımları Arap ülkelerinde ilgi gören İzmir doğumlu modacı, Pınar Bent, bu arada 2017 tesettür gelinlik koleksiyonunda ise yoğun kabarık tasarımlar, uzun tül kuyruklar, kabarık ve büyük yakalı gelinliklerin tercih edileceğini belirtti. Bent ayrıca gelin adaylarına şu önerilerde bulundu; “Alçak ve kalın topuklu ayakkabıları tercih edin. Göğüsleriniz büyükse işlemelerin göğüs bölgesinde olmasından kesinlikle kaçın.

Belinizi ince göstermek istiyorsanız işlemeli kumaşları bel bölgende çok az kullanın. Ama ‘işleme kesinlikle’ olsun diyorsanız bunu eteklerde kullanın.

Check Also

Johnny Depp o rol için Michael Jackson ile karşı karşıya geldi…

Amerikalı oyuncu Johnny Depp, kariyerinin en önemli rollerinden birini neredeyse Michael Jackson ve Tom Cruise …

Bir yanıt yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ipoarima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420