Fatih Süresoy’dan Muhteşem bir Maxi single

İstanbul Yeşilköy’de dünya’ya gelen Sanatçı Fatih Süresoy, İstanbul Üniversitesi Matematik bölümü mezunu.

Londra’da 10, Kuveyt’te 10 yıl boyunca Matematik öğretmenliği yapan Süresoy ayrıca Londra’da matematik bölümü başkan yardımcılığı görevinde de bulundu. Şimdilerde Ülkemizde özel Matematik dersleri vererek genç nesle birikimleriyle yön vermekte.

Öğrencilik yıllarında Üsküdar musiki derneğinde Türk Müziği eğitimi alan ve koro çalışmalarına katılan Fatih Süresoy, kariyerine matematik öğretmenliği ile devam etse de, aklında ve kalbin de hep Müzik var. Sanatçı Londra radyosu korosunda 3 yıl görev alarak bir çok konserde sahne almıştır. Sunduğu emisyonlarda sadece Türkleri değil İngilizleri de tarzı ile büyülemiştir. Türkiye’de Cemal Reşit Rey, Atatürk Kültür Merkezi ve Enka gibi kültür salonlarında unutulmaz konserler vermiştir.

Arşivden

Sanatçı yine İstanbul Üniversitesi tiyatro kulübünde drama ile ilgili çalışmalarda bulunmuş olup; Büyük sanatçı Yıldız Kenter ve Mehmet Birkiye ile birlikte çalışmalar yapmıştır.

Çıkış parçası “Giderken” yayında

Fatih Süresoy sanat hayatına 5 Şarkılık maxi single ile merhaba dedi. Sanatçıların tekli adını verdiği tek şarkılarla sevenlerinin karşısına çıktıkları günümüzde, Fatih Süresoy 5 şarkıdan oluşan maxi single ile sanat hayatına sağlam adımlarla giriş yaptı.

İki yeni eserin yanı sıra iki tane Türk müziğinin unutulmaz eserlerinin yer aldığı maxi single da ayrıca; Süresoy Türk müziğinden oluşan bir potpori seslendirdi. Süresoy’un, şarkıların aranjörlüğü ve yönetmenliğini Münir Doğanay yaparken, 5 şarkılık maxi single Md Prodüksiyon etiketi ile tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Check Also

Johnny Depp o rol için Michael Jackson ile karşı karşıya geldi…

Amerikalı oyuncu Johnny Depp, kariyerinin en önemli rollerinden birini neredeyse Michael Jackson ve Tom Cruise …

Bir yanıt yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ipoarima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420