Emre Kınay 40’da.

EMRE KINAY 40’DA

“Ali Koç’u başarılı bulmuyorum!”

“Hülya Koçyiğit’ten danışman olmaz!”

“Kızımın onaylamadığı bir evlilik yapmam!”

“Rol için soyunurum”

“Kıvanç Tatlıtuğ ve Cansu Dere oyunculuğu layığıyla yapıyor!”

“Benim bir partim yok!”

 

Yapımcılığını BBO Yapım’ın üstlendiği 40, Jülide Ateş’in sunumuyla, Haber Global ekranlarında her Perşembe ekrana gelmeye ve gündem yaratmaya devam ediyor.

 

Jülide Ateş’in 14 Mayıs Perşembe akşamki konuğu Duru Tiyatro Genel Sanat Yönetmeni ve oyuncu Emre Kınay oldu.

 

Yapımcılığını BBO Yapım’ın üstlendiği, Jülide Ateş’in sunduğu 40 Programı’nda Emre Kınay’a 40 soru yöneltildi. Kınay, kendisine ayrılan 2 dakika sürede 40 soruyu tüm içtenliğiyle yanıtladı, çoğu soruda ise ek süre istedi… Emre Kınay, özel hayatından tiyatrosuna, spordan belediye başkanlığına kadar pek çok soruyu yanıtladı.

 

İşte Emre Kınay’la 40’tan satır başları.

 

 ALİ KOÇ’U BAŞARILI BULMUYORUM

Emre Kınay, Fenerbahçe Spor Klübü Başkanı Ali Koç için: “Benim çok sevdiğim biri. Başarılı bulmuyorum. Dost acı söyler başarılı bulmuyorum. Çok da şanssız olduğunu düşünüyorum. Pişman olmadığını bilmiyorum, başkan sağlam duruyor ama çok şanssız. Yapmayacağım dediği şeyleri yaptı beni de üzdüren ve kızdıran… Başarılı değil ama, bende kredisi hala var” dedi.

 

DURU’NUN ONAYLAMADIĞI BİR EVLİLİK YAPMAM

Jülide Ateş’in kızı Duru’yu sorduğu soruya Emre Kınay, tüm duygusallığı ile “Duru’nun onaylamadığı biriyle evlenirsem, hayatı etkilenecek. Benim en yakın arkadaşım Duru. Her şeyimde ortak. Başkanlık meselesinde bile o onay verdi. Önce karşı çıktı, sonra onay verdi. Daha önceki ilişkilerimde de müdahil oldu” yanıtını verdi…

 

GENÇ OYUNCULARA KARŞI ÖN YARGILI MI?

Jülide Ateş, Emre Kınay’a “Yeni nesil oyuncular kitap okumuyor. Sokakta yürüyemiyorlar ama, 3 sezon dizi yapamadıklarında o yürüyemedikleri sokaklardan ellerini kollarını sallayarak gidecekler cümlelerini hatırlatarak  “Genç oyunculara karşı ön yargılı mısınız?” sorusunu yöneltti.

Emre Kınay: “Hayır değilim. Son birkaç projemde benimle birlikte oynayan oyuncular star gündemine oturdular. Oyunculuk mesleğinin ne olup ne olmadığına cevap verdiğim bir soruydu. Bir oyuncunun okur yazar olmasına dair verdiğim bir yanıttı. Gençlerin okumalarını yeterli bulmuyorum. Güncel edebiyat takip ediliyor. Genç kuşağa güveniyorum, inanıyorum, sürdürülebilirlik konusunda kaygılarım var” dedi.

 

ROLÜM İÇİN SOYUNURUM

Jülide Ateş’in “Rolünüz için soyunur musunuz?” sorusunu ise Emre Kınay: “Seyirci tahammül edebilirse soyunurum” diyerek espriyle cevaplardı. Ardından da “Aktörün yaptığı iş hayatın kesitini çıkarmaktır. Aktör cinsiyetsizdir. Köpeği de canlandırabilirsiniz, eşcinseli de canlandırabilirsiniz, 30 yaşındayken 60 yaşındaki birini de canlandırabilirsiniz” diyerek yanıtladı.

 

KIVANÇ TATLITUĞ VE CANSU DERE BU İŞİ LAYIĞIYLA YAPIYOR

Emre Kınay’a Jülide Ateş tarafından “Eski eşiniz Emine Ün’ün oyunculuğunu beğenmiyor musunuz?” sorusu da geldi. Kınay, soruyu pas geçerek yanıtlamadı ama, “Kıvanç Tatlıtuğ ve Cansu Dere bu işi layığıyla yapan insanlardan biri” diyerek ekledi…

 

BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAYLIĞI

31 Mart Yerel Seçimleri’nde İyi Parti’nin Kadıköy Belediye Başkanı adayı olan, fakat yeterli oyu alamayan Emre Kınay’a siyasetle ilgili sorular da yöneltildi.

HÜLYA KOÇYİĞİT

Emre Kınay’ın Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Politikaları üyelerinden Hülya Koçyiğit için söyledikleri de 40’da konuşulan konular arasındaydı.

Emre Kınay’a Hülya Koçyiğit için söyledikleri hatırlatıldı.

Emre Kınay, Hülya Koçyiğit’in “Projeler üretiyoruz, Cumhurbaşkanına sunuyoruz o da karar veriyor” cümlesine üzerine “Sayın Cumhurbaşkanını uyarmak isterim danışmanlarını değiştirsin, direkt ve derhal diyerek, vizyoner olmayanlardan danışman olmaz” demişti…

Jülide Ateş, Emre Kınay’a Hülya Koçyiğit’le ilgili o cümleleri hatırlattı.

Kınay’ın yanıtı şöyle oldu: “Hülya Koçyiğit’in vizyonuyla ilgili  tartışma başlatırım evet. Hülya Hanım’ın sözleri özelinde söylediklerimin altına imzamı atarım. Ötesiyle ilgili bir şey söylemiyorum! Diğer beyefendi ve unvan sahibi şahısları tanımıyorum. Hala da anı fikirdeyim” dedi.

Haber : Seyhan Erdağ

Check Also

Yeşim Salkım 40’ta

YEŞİM SALKIM 40’TA   SEZEN AKSU ÖZLEM TEKİN’İN ÖNÜNÜ KESTİ Mİ? * TEDAVİ GÖRÜYORUM * …

Bir yanıt yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ipoarima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420