Yeni Neslin Usta Tasarımcısı “Berfe Zelal ELMALI

Yeni nesil genç tasarımcılardan olan Berfe Zelal ELMALI avangarde casual tasarımlarıyla fark yaratmaya devam ediyor.

Her kadın ve erkek önce kendisi için giyinmeli diyen genç tasarımcıyı ve markasını biraz yakından tanıyalım
1996 doğumlu olan genç tasarımcı
Şişli meslek yüksek okulunu bitirdikten sonra modaya daha fazla kayıtsız kalamadım.. Zaten her zaman hayatımın içinde olan modayı profesyonel olarak yaşamaya başladım. Kendi markamı kurmak için moda tasarım alanında eğitimler aldım..Kendimi geliştirmek için çaba sarfediyorum.. Hala eğitim almaya ve öğrenmeye devam ediyorum.. Zamanımın çoğunu Sagalassos markam için çalışarak ve İhracat yapan iki firmaya koleksiyon hazırlıyorum.. Bir parakende network ve moda sitesinin moda koordinatorlugunu yapıyorum.. Az kalan vaktimi de aileme , arkadaşlarıma, kitap okumaya , araştırmaya ve kültürel etkinliklere ayırıyorum..
Röportajımıza başlamadan önce “başarıyı” nasıl tanımlıyorsunuz?
İdeali olan her insanın mutlaka kendisine çizdiği bir yol ve o yolun sonunda varmak istediği bir nokta vardır.. O yolda doğru adımlarla , kendinizden emin bir şekilde yürüyorsanız ve attığınız her adım sizi o noktaya yaklaştırıyorsa bu başarıdır.. Başarılı kişilerin idealleri için çabalamalarının yanı sıra sosyal hayatının da düzenli olması gerekiyor..
Markanızı nasıl tanımlarsınız ?
Berfe Zelal ELMALI tarafından 2020 yılında, güçlü ve modern kadın imajı yaratmak için kuruldu. Sagalassos avangard tarz ile eş anlamlıdır. Entelektüel evreni, kavramı ve imajı kodlarla birleştirir. Geleneksel olmayan bir toplum gözleminden ilham alan yenilikçi yaklaşımı ile Sagalassos; sanat, doğa gibi modadan uzak alanların araştırılmasından doğan stil kodları benzeri görülmemiş bir bakış açısıyla gerçeği yeniden yorumlayan yaratımlarla sonuçlanıyor. Unutmayın Coco Chanel’in de dediği gibi. Moda geçicidir; kalıcı olan stildir.
Sagalossos modası ürünlerin çok ötesine uzanır;
Yaşamın en geniş alanlarını örten kültürel özgürlüğün tezahürleri ile yaratıcı nesillerden etkilenmektedir.

Check Also

SALMAN SOLMA’DAN YENİ TEKLİ: BU BANA FAZLA GELİR!

SALMAN SOLMA’DAN YENİ TEKLİ: BU BANA FAZLA GELİR! 10 yıl önce yayımladığı ilk profesyonel albümü …

Bir cevap yazın