USTAYA “SAYGI VE DÜET ALBÜMÜ”

USTA HAKKI BULUT…

Kısaca Hakkı BULUT;

1967 yılında ilk plak çalışmasını yaptı. Leylam isimli ilk plağında Orhan Gencebay ve Arif Sağ kendisine bağlama çalarak eşlik ettiler. 1969 yılında Adana’da yapılan Altın Ses müsabakasında birincilik almasının ardından ikinci plak çalışmasını yaptı ve hemen akabinde yine güfte ve bestesi kendisine ait olan İkimiz bir fidanız isimli eserini (1969) okudu. Daha sonra bu eseri müsaade vererek onlarca sanatçının seslendirmesine olanak tanıdı. (Örneğin ;Tülay Özer 1974, İbrahim Tatlıses 1974, Kamuran Akkor 1975)

Sanatçı bu yıllarda yaptığı başta Ben BuyumFalcıBen KöylüyümDokunmayın Dünyama gibi eserlerle bugünkü arabesk müziğinin ilk temellerini 1969 yıllarında atanlardan biri olarak bu güne kadar 18 tane 45’lik Plak, 58 tane Albüm çalışmasına imza attı. 900 eserinin beste ve güftesi kendisine ait olan sanatçının, 6 Altın Plak, 1 Altın CD ve Ben Tövbemi Geri Aldım, Son Mektup isimli Long Play çalışması ile Altın Long Play ödülünü almış olup çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından defalarca ödüle layık görülmüştür.

Sözleri kendisine ait olan eserlerini sanatçı başka sanatçılara vermek suretiyle de seslendirmelerine olanak tanımıştır. Yaklaşık olarak 250’ye yakın eseri başka sanatçılar tarafından seslendirilmiştir.

Sanatçı 12 tane sinema filmi ve 2016 itibariyle 61 albümü bulunmaktadır. Ayrıca söz ve müzikler de kendisine aittir.

Son olarak 28 Haziran 2016 tarihinde “Kutuplarda Gül Yeşertirim” adlı 61. albümünü piyasaya çıkardı.

              “SAYGI VE DÜET ALBÜMÜ”

 Yılların usta yorumu, usta kalemi Hakkı Bulut için kolları sıvayan besteci ve yorumcu Şerif Kayran ( ŞERİF KAYRAN PRODÜKSİYON OLARAK ) HAKKI BULUT’U yeni nesillere sevdirmek, onu eserleri ile yaşarken ölümsüzleştirmek düşüncesiyle yola çıkarak, 12 Hakkı BULUT eseri, 12 star isim ile yeniden hayat bularak “ SAYGI VE DÜET ALBÜMÜ”  piyasaya çıktı.

Bu anlamlı proje ve düetler için evet diyen isimler ise YILDIZ TİLBE,  MAHMUT TUNCER, MURAT KURŞUN, MEHTAP YILMAZ, GÖKHAN DOĞANAY, NURAY HAFİFTAŞ, FERMAN TOPRAK, HAMİYET, UYGAR DOĞANAY, HÜSEYİN TATLISES, LATİF DOĞAN, VE HÜSEYİN KAĞIT.

Check Also

Sanatçı İlhan İrem hayatını kaybetti

Sanat dünyasının acı kaybı… Türk müziğinin duayen ismi İlhan İrem, devam eden sağlık sorunları nedeniyle …

Bir cevap yazın