Ünlü Şair Halk Ozanı Abdurrahman Delen’den Kadın Şiddetine Hayır!

Yazdığı marş ile ilgi gören Abdurrahman Delen, Trump’a olan sinirini anlatan şiir yazdı

Delen: “Mizansen olarak ufaktan dokundum Trump’a”

KOCAELİ – Yazdığı marş ile büyük ilgi gören Abdurrahman Delen, Trump’a karşı yazdığı yeni şiiri hakkında, “Halk ozanı olarak büyüklerimize saygımız sonsuz ama mizansen olarak ufaktan dokundum Trump’a” dedi.

‘de düzenlenen “ Kocaeli’de” etkinliğinde vatandaşlarla bir araya gelen Abdurrahman Delen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine bestelediği marşını burada seslendirdi. Yazdığı “Türkiyem İçin” adlı marş ile büyük bir ilgi gören Abdurrahman Delen şimdi de Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’a tepki göstermek adına yazdığı eseri sergilemeye hazırlanıyor. Yeni eseri hakkında İhlas Ajansı’na konuşan Delen, eserinde mizansen olarak dokunuşlar olduğunu ve Trump’a karşı çok sinirli olduğunu söyledi.

“Kocaeli Bingöl’ü tanımış oldu”

Kocaeli’de gerçekleşen Bingöllüler etkinliğinin çok güzel sürdüğünü dile getiren Abdurrahman Delen, “Bugün Kocaeli’deyiz. Bir Bingöllü olarak Bingöl’ün tanıtımı için davet edildim. Kocaeli Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz, gerçekten çok güzel bir alan. İnsanların akın akın geldiğini görüyoruz. Dediğim gibi çok güzel bir alan çok güzel bir yer. Daha doğrusu şöyle söyleyeyim. Anadolu Kocaeli’de, Bingöl Kocaeli’de. İyi oldu. Kocaeli’yi de tanımış olduk. Kocaeli Bingöl’ü tanımış oldu. Zaten bayağı bir Bingöllü de var Kocaeli’de. Buradayız etkinlikler 3 gün devam edecek” dedi.

“Çok mutluyum ülkeme böyle bir marş armağan ettim”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine yaptığı eserin büyük ilgi görmesinden onur duyduğuna değinen Delen, “Cumhurbaşkanımızın bir çağrısı vardı muhtarlar toplantısında, ‘Neden bir marş yazılmadı 15 Temmuz’la ilgili Afrin’le ilgili?’ O söze ithafhen bir marş yazdım. Bu marş o dönemde gündem oldu. Şu an tıklama rekorları kırıyor. Çok mutluyum ülkeme böyle bir marş armağan ettim. Bu da beni çok mutlu ediyor doğrusu. Neticede bu ülkede bu coğrafyada yaşıyorum. İyi ki de böyle bir ülkede yaşıyorum. Birlikten bahsediyoruz marşımızda. Barıştan ve kardeşlikten bahsediyoruz. Daha doğrusu insanlıktan bahsediyoruz” diye konuştu.

“Mizansen olarak ufaktan dokundum Trump’a”

Trump’a karşı sinirli olduğunu ve yazdığı yeni şiir ile kendisine ufaktan dokunduğunu belirten Delen, “Trump’la ilgili çok kızgınım Trump’a. Yani ben bir şair olarak bu ülkenin bir evladı olarak kızgınım. Bakın bizim dostumuzun olmadığını görebiliyoruz zaten. Bunun kaçışı yok yani. 7 yaşındaki çocukta biliyor, 70 yaşındaki abim, amcamda biliyor. Bizim dostumuzun olmadığını gördük. Müslümanların bir an önce birbirine sarılması kenetlenmesi lazım. Trump bize büyük bir darbe vurmaya çalıştı ama biz üstesinden geldik. Kimse kusura bakmasın. Bu konuda sayın Cumhurbaşkanıma sonsuz teşekkür ediyorum. Evet belki biraz sıkıntılar yaşıyoruz ticari olarak ama bunlar yoluna girecektir. Trump’la ilgili yaptığım şiiri yakında bitecek tabi basına da sunacağız. Ses getirdi çok güzel mizahsan bir şey yaptım. Tabi bir halk ozanı olarak büyüklerimize saygımız sonsuz ama mizansen olarak ufaktan dokundum Trump’a” şeklinde konuştu.

Check Also

ŞARKIMDA KENDİMLE YÜZLEŞTİM

ŞARKIMDA KENDİMLE YÜZLEŞTİM “O Yar Beni Sevmiyor” isimli single çalışmasıyla müzik severlerle buluşan Deniz Zeren, …

Bir cevap yazın