Sözlerim Yanlış Anlaşılmış.

Son günlerde sosyal medya paylaşımlarıyla çok konuşulan ve gündemde yerini alan Murat Övüç, eski sevgilisi tarafından canice öldürülen Pınar Gültekin’in cansız bedeninin bulunması sonrası açıklamaları ortaya çıktı.

Gazetecilere kadın cinayetleri hakkında açıklamada bulunan Övüç’ün sözleri tepki çekmesinin ardından sosyal medya hesabından özür diledi.

Murat Övüç’ün özür mesajı;

“Kamuoyuna saygılarımla;

Haftalar önce yaptığım ve şiddetin her türlüsüne ısrarla karşı olduğumu belirttiğim röportajın yalnızca bir bölümünü alıntılayıp, böylesine acı dolu ve hassas bir günde, planlanmışçasına yayınlayıp beni hedef gösterdiler.

Yaşadığımız toplumda bize öğretilen, hatta ezberletilen “kadın bir adım geride olmalıdır” sözlerimin amacından çok farklı bir şekilde kullanmışım gibi yansıtılarak toplumsal bir yaramıza dokundurulduğunun üzülerek farkına varmış bulunmaktayım.

Özür dilerim.

Kadına, doğaya, cinsel farklılıklara, çocuğa, hayvana yaşatılan her türlü şiddetin karşısında, iyiliğin yanındayım ömrümün sonuna kadar.

Murat Övüç”

Check Also

Nicki Minaj’ın ‘aşı’ paylaşımı olay oldu

Dünyaca ünlü rapçi Nicki Minaj’ın, kuzeninin Trinidad’daki arkadaşının Covid aşısı sonrası bazı cinsel fonskiyon bozukluklarıyla …

Bir cevap yazın