SOSYAL MEDYA FENOMENİ ZEHRA NURCA’YA 300 BİN TL’LİK DAVA

Sosyal Medya Fenomeni Zehranur ÖZDER, Medet Dolaş’ın sahibi olduğu şirket ile yaptığı 10 yillik sözleşmeden sonra sirkete haber vermeksizin baska bir şirket ile anlaşmasından sonra sirketi tarafından 300 bin Türk Lirası dava açıldı. Aynı zamanda hapis cezası alması için de sirket avukatları tarafından kapsamlı bir çalışma başlatıldı.
Sirket sahibi Medet Dolaş, kendisi Ankara’da oturmakta bizimle çalısmak istedigini belirtti. Bizde kendisine gerekli tüm imkanları sağladık. Kendisi ile 2 proje bazında sözleşme imzaladık. Aynı zamanda çok kısa zamanda Türkiye gundeminde olacak bir klibin başrolünde oynattırdık.
Fakat kendisi sözleşme maddelerinde belirtildiği gibi bizimle 10 yıllık opsiyonlu bir sözleşme imzaladı. Bu sözleşme gereği kendisi herhangi bir şahsın kurumun reklamını yapamazken habersiz bir sekilde tüm sözleşme maddelerini ihlal ederek başka şirketler ile çalışmaya başladı. Ayrıca tanıtımlarını yaptı. Biz uyarmamıza rağmen birde tehdit edildik. Bu kapsamda avukatlarımız Cumhuriyet Başsavcılığı’na gerekli tüm belgeleleri ileterek soruşturma başlattı. Hem kendisi hemde tanıtımı yaptığı şirket hakkında cezai yaptırım olan 300 bin Tl’lik cezai sart maddesi ihlali nedeniyle gerekli soruşturma başlatıldı. Şirketimizle 10 yıllık sözleşmesi bulunan Zehra Nurca’nın uyarılarımızı dikkate almayıp bu şeklide devam etmesi bizim sirketimiz ciddî zararlara yol acti. Dedi.

Check Also

Sanatçı İlhan İrem hayatını kaybetti

Sanat dünyasının acı kaybı… Türk müziğinin duayen ismi İlhan İrem, devam eden sağlık sorunları nedeniyle …

Bir cevap yazın