SIRA HOLLYWOOD’TA

SIRA HOLLYWOOD’TA

Ürettiği bir birinden güzel erkek gümüş takılarıyla Hindistan Sineması’nın vaz geçilmezi haline gelen Kar Gümüş, şimdi de Hollywood’a el attı.

Özellikle Arap ülkelerinin tercih ettiği marka haline gelen Kar Gümüş,yıllardır Hindistan Sineması’nın takılarını veriyordu. Önümüzdeki aylarda çekimlerine başlayacağı ‘Kıtlık’isimli sinema fiminin takılarını da Kar Gümüş hazırlayacak. Sinema filminde birçok Hollywood yıldızının da yer alacağını belirten Kar Gümüş sahibi Metin Kartal, ‘Yönetmen Ömer Sarıkaya’nın vasıtasıyla takılarımızdan birer numune ABD’ye gönderdik. Hollywood’ta takılarımıza hayran kalmışlar. Bir tarihi film çekilecekmiş,yapımcılardan takı siparişi aldık. Yakında Türkiye ve İrlanda’da çekilecek olan sinema filminin de takılarını biz hazırlıyoruz. Bu filmde bende rol alacağım ve Osmanlı komutanını canlandıracağım’dedi.

DÜNYA STARLARININ YER ALACAĞI FİLM İRLANDA KITLIĞINI ANLATACAK

İrlanda’da yaklaşık 1 milyon insanın ölümüne neden olan Büyük Kıtlık yada diğer ismiyle İrlanda Patates Kıtlığı, İrlanda’da 1845 yılında başlayıp 1852 yılında son bulan kitlesel açlık, hastalık ve göç dönemini, birçok ülkenin sırt döndüğü, Osmanlının 5 gemi dolusu gıda yardımı yaptığı dönemi anlatıyor. Türk halkıyla İrlanda halkı arasında güçlü bağların kurulmasını sağlamış. Kıtlık, İrlanda tarihinde bir dönüm noktası olmuştur. Adanın demografik, siyasi ve kültürel manzarası değişmiştir. İrlandaca’nın kullanımı azalmış ve çoğunluk İngilizce konuşmaya başlamış, ülke Britanya’ya bağlı kalmayı savunan Birlikçiler ve bağımsızlığı savunan Ulusalcılar olarak iki gruba ayrılmıştır. Büyük Kıtlık sonucunda İrlanda milliyetçiliği yükselişe geçmiş, Katolik olan halk Protestan olan kraliyet ailesine karşı nefret gütmeye başlamıştır. Tüm bunlar 20. yüzyılda İrlanda Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına giden yolun kapılarını açmıştır.

Check Also

Hasret ile Döndü

Bugüne kadar yapmış olduğu başarılı çalışmalarıyla isminden sıkça söz ettiren Anadolu Rock sanatçısı Mehmet Ali …

Bir cevap yazın