“RAP MÜZİK BAŞKA BİR MÜZİĞİ EZEMEZ!”

GÖKHAN TÜRKMEN:

“RAP MÜZİK BAŞKA BİR MÜZİĞİ EZEMEZ!”

“BU ZAMANIN POPÜLER MÜZİĞİ RAP!”

İstanbul Anadolu Yakası’nın yeni buluşma noktası Kartal Anatolium Marmara Avm’nin Cumartesi konserlerinde bu hafta Türk Pop Müziği’nin besteleri ve yorumcu kimliği ile başarılı ismi Gökhan Türkmen sahneye çıktı.

Kral Pop Radyo’nun medya sponsoru olduğu konserde Gökhan Türkmen 2 saat boyunca muhteşem bir konsere imza attı. Türkmen Anatolium Marmara Avm’de 10 bin kişiye unutulmaz saatler yaşattı.

Konser öncesi gazetecilerle kuliste biraraya gelen Gökhan Türkmen’e son günlerin favori konusu Rap ve Pop Müzik tartışması soruldu.

Gökhan Türkmen: “Bence hiç bir zaman bir müzik tarzı başka bir müzik tarzını öldürmez… Şu zamanın popüler olan müziği rap müziktir, evet! Ancak bu popülerliğin, diğer bir müzik tarzını ezdiği ya da yoksunlaştırdığı düşünülemez! Bu bir dönemdir, güzel bir dönemdir…” dedi

İNSANLAR RAHATLAMAK İSTİYOR!

 

Türkmen Rap müzik konusunda açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Ülkemizin içinde bulunduğu bu dönemde toplumsal farkındalığın arttığı bir süreçteyiz. Bu süreçte de rap müzik, farkındalığın ortaya konulduğu faydalı bir araç olarak yerini alıyor! İnsanlar rahatlamak istiyor, şu zamana kadar içinde tuttukları serzenişleri, sitemleri söylemek istiyor. Bunun gibi sıkıntılar, patlamalar ve ihtiyaçlar yıllar boyunca müziğe her zaman yön verdi. Şu dönemde insanlar ilişkilerle veya iki kişinin arasındaki aşk mevzuları ile ilgili konulara çok takılmıyor. Farkındalıklar başkalaşıyor, sosyal, ekonomik ve toplumsal konulara daha fazla kulak asıyorlar… Bu arada bu bahsettiğim rap müziği hakkıyla yaparak; bir mesajı, amacı, anlatmaya çalıştığı şeyi popüler kültür kaygısı olmadan üreten sanatçı dostlarımla alakalıdır.”

Check Also

Depresyondayım

Gamzedeyim Deva Bulmam”, “Çözemezsin” ve “Merdiven” gibi şarkılarıyla dikkat çeken Dedublümangrubu sürpriz bir çalışma ile sevenlerinin …

Bir cevap yazın