Profesyonel Tecrübenin Getirdiği Başarı

PROFESYONEL TECRÜBENİN GETİRDİĞİ BAŞARI
Her yaz en iyi sanatçılarımız daima ön planda ve yaza damgalarını vurup en güzel başarıları elde ediyorlar ki;Bu bizler için aslında oldukça mutlu edici çünki onlar olmasa yazın geldiğini hissedemiyoruz gibi bir hava atmosferi var dışardan bakıldığında.
Esas konu şu:Neden belirli sanatçılar yaza damgasını vuruyor ve neden daha üst kalite yok?Hiç merak ettiniz mi neden diye? Müzik dünyasında bir çok başarılı genç var aslında fakat kimi acaba olabilir mi başarabilir miyim diye bile deneme yapmak istemiyor.Dahası en iyiler tüm yazı ele geçiriyor bize gerek kalmıyor diye düşünüyorlar. Dünya müzik piyasası bizden daha ilerde bunlarında etkisi yok değil var elbette.En iyi olan sanatçılar da kendi ülkelerinde ve bir çok ülkede isimlerinden söz ettirmeyi başarıyorlar.Bunun nedeni geçmiş yıllardan bu günlere kadar elde ettikleri durum sadece ‘’Tecrübe’’ İşte bu olgu sadece sanat camiasını değil iş sektöründe olan herkesi oldukça iyi bir başarıya ulaştırıyor.Şimdi düşünün siz müzik sektöründe olmak istiyorsunuz fakat bir anda sadece bir klip ile ben profesyonelim diyemezsiniz.90’lı yıllardan bu güne en iyi sanatçılarımız oldukça başarılı tecrübeler sayesinde bu yıllarda her yaza damgalarını vuruyorlar.Her iş de olduğu gibi müzik sektöründe profesyonelim diyebilmeniz için toplumun sizi gerçekten kabul edip sevdiğini de göstermesi gereklidir.Tabiki siz de müzik eğitimlerinizi en iyi şekilde yerine getirmiş olmalısınız ki;Müzik sektöründe en geleceğinize ışık tutabilmelisiniz.
Her başarılı insan hayat kurallarını disiplin haline getirmenin ne kadar değerli olduğunun farkında olduğu için toplum standartlarının üstünde kendine değerler katıyor ve başarı da kaçınılmaz bir olgu olarak onların hayatlarında önemli bir yer ediniyor.Müziğin evrensel olduğu bir dünyada yaşasak dahi dünyanın bir çok yerinde bulunduğumuzda kimi zaman kendi ülkemizin şarkılarını dinleyerek gezebiliyoruz tatillerimizde. Fakat evrenselliği bizlere kazandıran başlı başına müziğin sanatçılar araçlığı ile birbirine ulaştırmasıdır aslında .Örneğin; Megastar Tarkan ülkemizde en iyi konuma geldiğinde dünyanın bir çok yerinde bir çok konser düzenledi ve her konserinde gittiği ülkelerdeki sanatçılarda kendisini sevdi ve bizde bu durumdan gurur duyduk.
Başka bir örnek verecek olursak kardeş ülkemiz Azerbaycan’dan ülkemize gelen sanatçılarda bizim ülkemizde konser verdiklerinde bizlerde hem kardeş ülkemiz olması sebebiyle hemde onların başarılı olduğuna olan inançlarımız ile sevdik onları.Evrenselliğe taşıyan dahi tecrübedir çoğu zaman.Bir insan yaptığı işlere inanmadığı zaman istenilen başarıyı asla elde edemez. Dolayısıyla da her zaman kendi işlerinize olan inançlarınız yerinde olduğu müddetçe başarılı olursunuz.
Gerçek başarı istiyorsanız öncelikle kendinize gerçekten inanın ve eğer işlerinizde ciddi bir profesyonelliğe ulaşmak istiyorsanız ne oranda nasıl bir yol izleyeceğiniz bilerek adımlar atacağınıza iyi karar verin ki;Tecrübeli bir kariyeriniz oluştuğunda zirvede olan siz olun.
ARI MAGAZİN KÖŞE YAZARI:AYBÜKE YETİM

Check Also

Başarının önemli kuralları

HAYATA ATILAN ADIMDA BAŞARININ ÖNEMLİ KURALLARI– Hayatın belirli kuralları vardır hayatta ve bu kuralları isteseniz …

Bir cevap yazın