Özel Röportaj

Yunus Bulmuş: Hadise ile çalışmak ve yaptığım işi beğenmesi harika bir duyguydu (Röportaj)
 
Yunus Bulmuş kimdir? Bize kendinizden bahsedebilir misiniz?
 
10 Mart 1992 yılında İzmir’in Tire ilçesinde doğdum. Ailem Bayındırlı. 2 kardeşiz. 2007 yılı Melodi Müzik ve 2016 Festival Müzik adlı müzik şirketlerinde çalışmalarını sürdürdüm. 2013 yılında Bornova Atınç Emnalar Türk Müziği kursunda, tüm yönleriyle Türk Müziği ve nazariyatı tanım, tarihçe çalgılar usûller ezgisel ve makamsal yapı, ağızlar tavırlar anonimlik beste ve çokseslilik şan hakkında eğitimialdım. 2014 yılında İstanbul’da ‘O Ses Türkiye’de sözleri Şebnem Sungur, bestesi Gökhan Tepe’ye ait olan “Kendim Gibi” adlı şarkıyı okuyup, Hadise’nin takımında yer aldım.
 
 
Müziğe nasıl başladınız? Sizi bu sektöre yönlendiren en önemli etken ne oldu?
 
İçimdeki duygularım beni müziğin aşkıyla bütünleştirdi. İlkokul ve Ortaokul yıllarında arkadaşlarım ile müzik yapmaya karar verdik ve o dönemde okulun çeşitli etkinliklerinde yer aldık ve sonrasında İzmir Tire’de bulunan keyf-i sefa adlı bir Cafe’de küçük küçük canlı müzik vermeye başladım ve işletme sahibi de bir müzik öğretmeniydi. Öğretmenimizin ismi de Berkant Koşar ve o sırada bir ses yarışması yapma kararı aldık ve ilçede bulunan birçok yerel sanatçılar sanatlarını icra ettiler.
 
Müzik sektörünün şu anki durumu ile ilgili neler söylemek ister siniz?
 
2020 ve 2021 yılları müzik için icraat zamanı diyebilirim. Birçok sanatçı kolayca eserlerini sergileme fırsatı buluyor. Fakat eski gibi yeni üretimler yok ve kendi yaşadığım şehirde kendi sanatçısına yeteri kadar değer verilmiyor, salonlara ve eğlence mekânlarına bakıldığında bu daha iyi anlaşılıyor.
 
 
 
 
 
 
2014 yılında ‘O Ses Türkiye’de yarışmacı olarak yer aldınız. Hadise’nin takımında olmak size neler kazandırdı?
 
Öncelikle Hadise ile tanışma fırsatı yakalamak hayatımın en iyi zamanları. Hadise dünyada tanınan bir sanatçı ve yarışma döneminde seslendirdiğim eserlere olumlu yanıt vermesi kendime olan güvenimi bir kez daha arttırmıştı.
 
O Ses Türkiye yarışmasında yarı finale kadar çıkmak nasıl bir duyguydu ve ne gibi zorluklarla karşılaştın?
 
‘O Ses Türkiye’de yarı finale kalmak duygu olarak mutluluk ve gurur verici bir durum. Fakat çok kolay olmadığını ve yorucu olduğunu söylemeden de geçmek istemiyorum. İlk olarak zorluklar sayı olarak 300 kişi arasından 10 kişi arasına girmek ve İstanbul’da tekrar eleme ile karşılaşmak ve sonrasında yayın bölümüne girmek çok stresliydi ama orada olmaktan çok mutluydum herkes bilir başarının sırları zorluklar ile olur.
 
Sosyal medya ile aranız nasıl, hayranlarınızla sohbet eder misiniz?
 
Sosyal medyada fırsat buldukça ilgileniyorum. Evet dinleyicilerim ile sohbet etmeyi seviyorum.
 
 
 
 
 
 
 
 
Kendinize örnek aldığınız bir idolünüz var mı?
 
Jazz Piyano sanatçısı Genco Arı’yı yakından takip ediyorum örnek olarak bir çok örnek verebilirim. Mesela klasik müzik ve yine piyano sanatçısı Fazıl Say. En sevdiğin tenor seslerden Fatih Erkoç. Halk Müziği ve Türk sanat müzik sanatçılarından Hüseyin Turan, Bekir Ünlüataer örnek aldığım sanatçılardan.
 
 
 
Türkiye’de ve dünyada en sevdiğiniz şehir?
 
Türkiye’de Kapadokya, dünyada ise Roma
 
Müzik dışında uğraşılarınız nelerdir?
 
Müzik dışında farklı işler ile de uğraş veriyor ve geçimimi farklı işlerle de sağlıyorum. Mesela küçük bir ipucu atölyem var dersem elbet dinleyicilerim şaşırmakta haklılar.  
 
Rey Müzik – Sanat adında yeni bir Organizasyon & Menajerlik şirketi kurdunuz. Şirketinizden biraz bahseder misiniz?
 
Rey Müzik-SANAT yeni bir organizasyon ve menajerlik şirketi 2019 yılında başlamıştır ve bu şirket birçok alanda faaliyetlerini yürütmekte. Menajerlik hizmeti, konser (Ses Sistemi) ekipman kiralama vb. hizmetler veriyoruz. Açacak olursam; Davet, resepsiyon, doğum günü, wedding (düğün), bayi toplantısı, baby shower, açılışlar, kurumsal etkinlikler, mezuniyet törenleri, nişan, parti, piknik ve sünnet düğünü gibi bir çok organizasyon düzenliyoruz.
 
Sevdiğiniz renk?
Siyah
 
 
 
Tuttuğunuz takım?
 
Fenerbahçe
 
 
Sevdiğiniz yiyecek?
 
Pizza
 
Sevdiğiniz yabancı film?
 
Inception
 
Sevdiğiniz Türk Filmi?
 
Bodrum masalı
 
Sevdiğiniz dizi?
 
Fox Tv, Çocukluk
 
Son olarak okuyucularımıza neler söylemek ister siniz?
 
Herkese teşekkür ederim, Yunus Bulmuş ve Rey Sanat – Müzik & Menajerliği takip etsinler!

Check Also

Depresyondayım

Gamzedeyim Deva Bulmam”, “Çözemezsin” ve “Merdiven” gibi şarkılarıyla dikkat çeken Dedublümangrubu sürpriz bir çalışma ile sevenlerinin …

Bir cevap yazın