Breaking News

Okan Tok ile çok özel

Demet Sağıroğlu şarkısıyla “İhanet Etti”

“İhanet Ettin” ile sosyal medya da dikkatleri üstüne çeken genç şarkıcı Okan Tok, hakkında merak edilenleri, kariyeriyle ilgili planları, hala devam eden projelerini bizlerle paylaşıyor.

Öncelikle “İhanet Ettin” single hayırlı olsun. Single’nı konuşmadan önce okuyucularımıza kendinden, hobi ve fobilerinden bahseder misin? Hayatında olmazsa olmazların nelerdir?
Sevecen ve sürekli pozitif enerjili biriyim. Titiz, düzenli ve tertip olmazsa olmazımdır. Hobim yüzmek ve çiçeklerle uğraşmaktır.

90’lı yıllarda Demet Sağıroğlu’nun sesiyle, efsaneleşmiş olan “İhanet Ettin” şarkısını yeniden seslendirdiniz? Dinleyicinin tepkisinden memnun musunuz?
Evet çok memnunum. Çok beğenildi çünkü farklı bir tarz oldu. Bizde beğenilmesi için elimizden geleni yaptık.

“İhanet Ettin” single çalışmalarınız nasıl geçti? Kimlerle çalıştınız? Hangi isimler teşekkürü hak etti?
Çok titiz bir çalışma oldu. Hatasız ve muhteşem olması için gece yarılarına kadar çalıştık. Söz-Müzik ve Aranje Tansel Doğanay’a ait. Kendisine çok teşekkürlerimi sunuyorum. Bu şarkının bana uğur getireceğine inanıyorum.

“İhanet Ettin” şarkısının klip hikayesini anlatır mısınız?
Klibimiz yaklaşık 20 kişilik bir ekip ile çekildi. Yaklaşık 20 saat sürdü. Ne zaman şarkı için bir adım attıysam yağmur yağdı! Klip günüde yağmurluydu ve biz klibi iç mekânda çekmek zorunda kaldık. Mankenimizin makyajı bana aittir. Klip yönetmenim Eyüp Dirlik ekibinden Ümit Tokat’ta bir teşekkürü hak ediyor. Ayrıca klip ve şarkı ile ilgili Bir mucize yaşadım. 1996 yılında Eyüp Dirlik, Demet Sağıroğlu’nun “İhanet Ettin” şarkısına görüntü yönetmenliğini yaptı. 22 yıl sonra Okan Tok “İhanet Ettin” şarkısına klip çekmek için Eyüp Dirlik’in kapısını çalınca, Eyüp bey bu durumu bana anlat açıkçası şaşkınlığımı gizleyemedim. Kendisi bu projede muhakkak olmak istediğini söyledi ve kendi ekibinden Ümit Tokat’a yönlendirdi.

Nasıl bir ailede büyüdünüz? Sizi biraz geçmişe götürmek isterim, çocukluğunuza ait unutamadığınız bir anınız var mı?
Beni çok seven ve el üstünde tutan bir aile ile büyüdüm. Biraz klasik olacak belki ama küçükken kendi kendime sahnede gibi şarkı söylerdim, arkadaşlarımın yanında söylediğimde ise beni çok beğenirlerdi. Okulumda müzik kolundaydım ve sabahları istiklal marşını tüm okula söylettirirdim.

Bize biraz müzik geçmişinizden bahseder misiniz? Müziğe nasıl başladınız?
Müzik geçmişim yaklaşık 12 yıla dayanıyor. Müziğe karşı çok sempatim var. Onunla kendimi çok mutlu hissediyorum. TRT Assolistlerinden Sayın Seçil Heper hanımdan eğitim aldım. Turizm ve Kültür Bakanlığı Müyorbir Üyesiyim. Sürekli müzik dersime çalışıp en iyisini yapmak için elimden geleni yapıyorum.

Müzik sektöründe ön plana çıkmak için ses dışında görüntünün de önemli olduğunu düşünüyor musunuz?
Müzik piyasasında ses ve görüntü çok önemli. Çünkü Sanatçı bakımlı olmalı, göz önünde olduğu için bir sahne ışığı olmalı. Buna çok önem veriyorum, seyircilerimin karşısında dimdik ve göz kamaştıracak şekilde sahne alıyorum.

Müzik dünyasında radyocuların ne gibi bir etkisi olduğunu düşünüyorsunuz? Radyocular şarkıcılara mı şarkıya mı öncelikle önem veriyor?
Radyocu arkadaşlarımız bizim için son derece önemlidir. Onlar önce şarkıya sonra sanatçıya bakarlar. Destekleri bizim için son derece önemlidir.

Türk pop müziğini nasıl görüyorsunuz? Şarkılar çabuk eskiyor, çok çalışmak sürekli üretmek mi gerekiyor? Ne yapmalı ayakta kalmak için?
Türk Pop’u artık hep yenilikçi oldu. Farklı tarz ve farklı müzik yapılıyor. Şarkılar çok çabuk eskiyor çünkü hep yenilik arıyor dinleyicilerimiz. Sürekli gündemde kalmak için hep üretmek lazım nitekim pek yakında İhanet Ettin şarkımıza Deephouse geliyor, yaza hitap etmesi için. Çalışmak bizim görevimiz dinlemek ve beğenmek değerli dinleyicilerimize kalıyor.

Ülkemizde müzik piyasasının son durumu hakkındaki görüşleriniz neler?
Bence artık eğitimli eğitimsiz sesi olan olmayan müzik yapıyor ya da yaptığını sanıyor. Çok zor bir piyasadayız sivrilmek için bilek gücü ile çalışmak gerekiyor. Kimse kimseye destek olmuyor.

Gelişen teknoloji piyasayı canlandırıyor mu yoksa 90’lı yıllarda daha mı başkaydı müzik dünyası?
Gelişen teknoloji bence piyasayı zorlaştırıyor. Sebebi ise sürekli yenilik istediği! Bir haber ya da röportaj çıkarmak için bile zorlanıyorsunuz kimi zaman. Oysaki 90’lı yıllar da sanatçılarımız daha seçici olduğu için bunu yaşamıyorlardı. Sevgili Sanatçı Dostum Emir Tuzlu’ya ve size de çok Teşekkürlerimi sunarım bu röportajınız için.
Müzikteki hedefiniz nedir?
Müzikteki hedefim Kaliteli, süreklilik arz eden ve zirveye emin adımlar ile ulaşıp zirvede kalarak dinleyicilerime müziğin en güzelini vermek.
Müzik piyasasındaki genç isimleri nasıl buluyorsunuz? Genç şarkıcılar ve grupları başarılı görüyor musunuz? Kendinize rakip olarak gördüğünüz isimler kimler?
Herkes kendi yaptığı ile konuşulur. Kimse rakibim değildir. İyi olan kazansın.
Okan Tok’un idolü var mıdır? En çok kimleri dinlersiniz ve düet yapmak istediğiniz bir sanatçı var mı?
Esasen sanat müziği sanatçısıyım. Ebru Gündeş ve Sibel Can Hayranıyım. Her ikisi ile düet yapmak isterim ve bugünün geleceğine eminim.
Hareketli mi yoksa slow mu parçalar mı daha değerli?
Eser eserdir. Emek emektir. Her şarkı güzeldir.
Müzikal tarzınız nedir?
Fantazi Pop tarzımdır. Fakat sahnelerimde Sanat Müziği, Fantazi, Pop, İngilizce, Almanca, Fransızca, Bulgarca şarkılara da yer veriyorum.
Bir mesleğiniz daha var. Aynı zamanda Smashbox Make – Stil Danışmanlığı yapıyorsunuz. Devam ediyor musunuz Smashbox Make – Stil Danışmanlığı yapmaya?
Makyajı çok seviyorum aynı müzik gibi. Öncesi sonrası makyajları ile tanınan biriyim. Devam ediyorum çalışmalarıma.
Herhangi bir ünlü ile aklınıza gelen ilk hikayeniz?
Sevda Karaca benim için çok değerli biridir. Onu çok sever ve sayarım ortak yanımız hayvanlara destek olmamızdır.

Okan Bey, bize bir gününüzü anlatın dersek neler anlatırsınız?
Sabah erken kalk, köpeğini gezdir, makyaj işine koş, eve gel şarkı hazırla ve Sahneye koş! Herkese pozitif enerji verip mutlu edince Okan dinlenmeye çekilir.
Kadına, çocuğa ve hayvanlara yönelik şiddette artış, endişelendirmiyor mu?
Çok endişeleniyorum. İnsanları ve hayvanları çok seviyorum, hiç kimsenin kılına bile zarar gelmesini istemiyorum. Hatta ilerleyen zamanlarda hayvanlara destek konseri bile düzenleyeceğim. Barış, huzur ve hayvanlara sonsuz destek istiyorum.

Şuan da sahne aldığınız bir yer var mı? Sahnede en çok kimlerin şarkılarını söylemekten zevk alırsınız?
Sahne aldığım mekân var ve yeni mekânlar eklenecek buna. Sahneyi çok seviyorum sahnede insanları zaman zaman hüzünlendiriyorum, fakat genelde hareketli ve eğlendiren bir repertuara sahibim. Güncel olan her şarkı okunur Orhan Gencebay’dan İbrahim Tatlıses’e kadar.

Sosyal Medya ile aranız nasıl? Takipçileriniz sizinle ilgili haberlere, sahne takviminize nerelerden ulaşabilir?
Sosyal Medya benim canım vazgeçilmezim. Her şeyi instagram adresim olan okantok_ de yayınlar ve tanıtırım. Takipçilerim çok sevecen ve doğal halimi severler. Sosyal Medya çok önemlidir.

Çok teşekkür ederim. Son olarak eklemek istedikleriniz var mı?
Herkese sonsuz sevgilerimi sunuyorum, ayrıca pozitif enerjimi sizlere yolluyorum.

Yaş-Boy-Kilo: 24 176 76
Burcunuz: Yengeç
Tuttuğunuz takım: Takım tutmuyorum
En sevdiğiniz renk: Siyah
Ne tür müzik dinlersiniz: Her tür
En sevdiğiniz şarkı ve nedeni: Duydum ki Unutmuşsun
Yaptığınız en büyük çılgınlık: Her hayvanı sevip, onlara yardım için koşmak
Sevdiğiniz için neleri göze alırsınız: Her şeyi yaparım
Sizi sevenin sizin için neler yapması hoşunuza gider: Beni sevdiğini belli etmesi yeter
İzlemekten keyif aldığın TV programları neler: Müzik programları
Hayatta en çok kıymet verdiğin insan: Annem
Hayvan besliyor musunuz: Evet 2 kedi bir köpek
Karşı cinste hoşlandığın tip: Saf temiz gözükmesi
Aşk her şeyi affeder mi: Affetmez
Benzetildiğiniz biri var mı: Kuzenime çok benzetilirim
En büyük hayaliniz: Ebru Gündeş ile düet
Beğendiğiniz huyunuz: Çok titiz olmak
Beğenmediğiniz huyunuz: Aceleci huyumu sevmem
Sizi en mutlu eden iltifat hangisi: Sesin çok güzel ve başarılı okuyorsun

Fotoğraf: Namık Kemal Ünal
Röportaj: MURAT FIRAT

Check Also

“Dört Teker Bedeni İki Teker Ruhu Taşır”

“Unutturmam” ile müzik listelerinde hızla yükselişe geçenCengiz Ateş, hakkında merak edilenleri, kariyeriyle ilgili planları ve …

Bir cevap yazın