Pazartesi , Eylül 26 2022

Kraliçesi 2. Elizabeth’den Onay

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, torunu Prens Harry ve eşi Meghan Markle için ‘geçiş süreci’ne onay verdi.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, Kraliyet Ailesi’nin Sussex Dükü Prens Harry ve Düşes Meghan Markle’ın durumunu ele aldıkları Sandringham’daki görüşmenin “çok yapıcı” geçtiğini açıkladı. Görüşmenin ardından yapılan yazılı açıklamada “Ailem ve ben Harry ve Meghan’ın genç bir aile olarak yeni bir hayat yaratma arzusunu tamamen destekliyoruz” ifadeleri yer aldı. Çift, İngiltere Kraliyet Ailesi’ndeki görev tanımları netleşene kadar Kanada ve İngiltere’de yaşayacak.

Torunu ve eşinin İngiltere Kraliyet Ailesi’ndeki görevlerine devam etmesini daha çok tercih edeceklerini belirten Kraliçe 2. Elizabeth, “Fakat bir yandan ailemin değerli bir parçası olarak kalmaya devam ederken diğer yandan daha bağımsız bir hayat istemelerini anlıyor ve buna saygı gösteriyoruz” dedi.

“Bunlar ailemin çözmesi gereken karmaşık konular” diyen Kraliçe 2. Elizabeth, önlerinde yapılması gereken işlerin olduğunu fakat birkaç gün içinde bir sonuca ulaşılmasını talep ettiğini söyledi.

Prens Harry ve Meghan Markle ise görüşmede yeni hayatları için kamu kaynaklarını kullanmak istemedikleri konusunda net bir mesaj verdi.

Meghan Markle görüşmeye Kanada’dan telefonla katıldı.

Check Also

Kraliçe’nin cenazesi Londra’da

Kraliçe Elizabeth’in cenazesi Londra’ya getirildi. İngiltere’nin başkenti Londra’daki Buckingham Sarayı’ndan Westminster Hall’e getirilen Kraliçe 2. …

Bir cevap yazın