Koca Şehir.

 ‘Koca Şehir’, ‘Büyürsün Bir Gün’, ‘Çok Güzelsin’ ve ‘Durgun Sular’dan sonraki yepyeni YaDa teklisi ‘Ben İnanmam’,  Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında dinleyicisinin beğenisine sunuldu.

YaDa’nın dinleyici ile buluşan, söz ve müziği oyuncu/yönetmen Tuğrul Tülek’e ait ‘Ben İnanmam’ın şarkısının düzenlemesini Özgehan Özturan mix ve mastering’ini Uygur Yiğit yaptı.

BEN İNANMAM, akıllı geçinip herkesi kandırdığını düşünen, cin olmadan adam çarpmaya çalışan, dışarıdan rengini belli edip de görünmediğini zannedenlere yazılmış bir şarkı. YaDa, sound çizgisini ve sergilediği sözel anlatım derinliğini, ilk yayımladıkları şarkılarından beri koruyarak, günden güne istikrarlı yayınları ile müzik serüveninde kalıcı işler yaparak yoluna devam ediyor.

Popüler ana akımların dışında, kendi söz ve müziklerini üretirken sınırları ortadan kaldırarak, net bir şekilde dünya görüşlerini paylaşan grup, 2018 Şubat ayında Tuğrul Tülek ve Özgehan Özturan tarafından kuruldu. “İki Kişilik Yaz” adlı indie-müzikal bir oyunla 2015 yılından beri sahneyi paylaşmış olan ikili, müzikal anlamda birlikteliklerinin temelini bu oyunla attı. Sonrasında oyuncu Can Şıkyıldız ve Aykut Akdere’nin katılmasıyla YaDa’nın kemik ekibi kuruldu.

Tiyatro ve oyunculuğun temelinde yatan hikaye anlatma / aktarma fikrinden yola çıkarak, YaDa büyükşehir insanının dertlerini dillendiren, onların hikayelerini anlatan bir müzik grubu olarak şekillendi.

YaDa kelime olarak “çeşitlilik, tercih ya da seçenek belirten bağlaç” anlamını taşır. Ekip, hayatın içindeki çeşitliliğe, alternatiflere, tercihlere açık olan yapısını çok iyi anlatan bu sözcüğü isim olarak seçerken, yazılış biçimine kendi yorumlarını getirerek, sözcüğün orijinaliyle sadece anlamsal bir benzeşme göstermeyi tercih etti.

 

 

BEN İNANMAM

 

Ben inanmam sınırlara, sıfatlara, öldüren inançlara

Ben inanmam aşkın sadece tek bir renkten ibaret olduğuna

Ben inanmam sağdakine, soldakine, hepsi aynı terane

Ben inanmam kendi evimde beni kapı komşumla yabancı edene

Ben inanmam adamlara, kadınlara, bitmeyen egolara

Ben inanmam şehrin sesinden yüksek hiç susmayan beton duvarlara

Ben inanmam öylesine, böylesine işkembeden atanlara

Ben inanmam onun bunun anasına sövüp namus bekçisi olanlara

 

 

Ben inanmam masallara, misallere, olmayan değerlere

Ben inanmam kalbimi kırıp döküp sonra seni seviyorum diyenlere

Ben inanmam gitmeyene görmeyene sade eleştirene

Ben inanmam benimle dans edip benimle hiç gözyaşı dökmeyene

Ben inanmam yalanlara ben inanmam dolanlara

Ben inanmam sözleri verip verip bozuk para gibi harcayanlara

Ben inanmam giydiğine, aldığına, sahip olduğuna

Ben inanmam bedeni durmadan büyürken aklı hep aynı kalanlara

Ben inanmam

Ben inanmam

Sen inanma

İnanma

 

Check Also

SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ

SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ 30 yıldır magazin dünyasındaki sayılamayacak kadar çok ünlünün basın danışmanlığı yanında …

Bir cevap yazın