Breaking News

Hayaller Gerçek Olsa

Uçankuş tv’ye konuk olan Fulden Uras; Biz Hayaller Gerçek Olsa Derneği olarak, insan hayatındaki en büyük değere “Sağlığa” sahip çıkmak adına bu yola çıktık…

Bu uzun yolda, önceliğimiz tedavisi henüz mümkün olmayan ama yaşam kalitelerini arttırabileceğimiz KELEBEK hastası çocuklarımız… Sağlıklı her insanın başında bir taç olurmuş, bunu da yalnızca sağlıksız insanlar görürmüş. Bizler gördük, sizler de görün ve o güzel yardım ellerinizi ulaştırırken bizlere birleşelim doğru ve yerinde yardımlar yapalım tüm ihtiyacı olanlara birlikte kenetlenelim diye bu çatı altında toplanalım istedik.

Hayatta her şey insanlar için. Bazen bizler de bu güzel kelebeklere bakarken, o çaresizliği gözlerinde görürken dayanamıyoruz. Ama kaçmak en kolayı, oysa bizler ;o savaşçı, o kadar acıya rağmen hala gülmeye çalışan bu minikleri mutlu etmek adına toplanmalıyız. Nedene değil NE YAPABİLİRİZ’e gitmeliyiz. Bizler inanıyoruz ki milyonda bir gözüken bu hastalıkla uğraşan çocuklarımızı hepimiz birer adım atarak gülümsetebiliriz.

Parmağımızın ucu kanadığında yara bandı yapıştıran biz insanlar bir tarafta iken, bu minik bedenler kendilerine pansuman yapacak malzeme dahi bulamıyorlar imkansızlıklarından. Temiz hayat şartları, steril yara örtüleri, yumuşak kıyafet ve ayakkabı, hareketlerini kısıtlamayacak elastik sargı bezleri en temel ihtiyaçları. Bu çocukların ilk oyuncakları enjektörler, sargı bezleri. Düşünsenize bu evlatların da birer anne babaları var ama bir kere bile sıkıca sarılamamış olanları da var.

Önceliğimiz kelebek çocukların hayatlarına minik dokunuşlar yapmak, onların artık gücünün yetmediği yerde güç olmak, onların olmayan tırnakları, açamadıkları parmakları, bazen görmedikleri gözleri, yürüyemedikleri ayakları olmak. Bu hastalığın o kadar çok çeşidi ve herkeste değişkenlik gösteren tutulumları var ki. Bizler aileleri bilinçlendirmek için sizlerin de desteğiyle her şeyi yapmaya hazırız.

Check Also

Attığınız Mesajlara Dikkat edin!

SOSYAL MEDYA UZMANI HAKAN KOÇBIYIKOĞLU UYARIYOR: “ATTIĞINIZ MESAJLARA DİKKAT EDİN!”   Son zamanlarda ön plana …

Bir cevap yazın