Pazartesi , Haziran 27 2022

‘Gitme Diyor’ Ceyda Sönmez

O Bir Star ses yarışması ile başarıyı yakalayan Ceyda Sönmez ‘Gitme’ adlı şarksı ile büyük beğeni topladı.

02.10.1985 doğumlu olan sanatçı aslen İstanbul Üsküdarlı.

Sanatçıyı kendi ağzından tanıyalım. Sönmez; 17 yaşına kadar  İstanbul’da kaldım çocuk yaşta sanat hayatıma başladım ikamet etmiş olduğumuz Sultanbeyli ilçesiydi ve Sultanbeyli’de bulunan o dönemin radyosu Sultan FM’de bir kitap kazandım tekerlemeyi ezberleyerek ve ardından rahmetli babamla o kitabı almaya gittiğimde kur’an-ı Kerim’i öğreten hocamla Tanışma şerefine nail oldum.

Küçük yaşta ilahi albümleri yaptı.

O dönem Bendeki yeteneği fark ettiler ve 7,5 yaşında birinci 9 yaşında da ikinci ilahi kasetimi çıkardım. Ardından bir çok düğün salonlarında o çocuk yaşta çocuk sanatçı furyaları dolaştığı dönemlerde İstanbul Anadolu Yakası’nın Gözde çocuk sanatçısı olmayı başardım.

Epey bir süre ilahili düğünlerde sahne aldım çocuk yaşta daha sonra eğlenceli düğünlerde sahne aldım Daha sonra birçok vilayetin Dernek gecelerinde onun başında aslımız bizim Gümüşhane’yi buluyormuş Gümüşhanelilerin gecesinde çok çıktım ilk Turnem Gümüşhane’ye oldu çocuk yaşta dönemin birçok bakanı ve protokollerin huzurlarında sahnelerde bulundum yani sahne edep ve adabını çok önemli yerlerde sahne alarak çocuk yaşta şahsıma yükleye bilecek birikim de ustalarla çalıştım Şafak bozacıoğlu Suat Gülhan nefesli Maşallah abiler gibi önemli sazenler eşliğinde programları yaptım.

Ünlü olmak gibi bir gayem olmamıştı Çünkü krizine aleminde öyle bir isim yaptım ki şu an bile konuşan birçok isim şahsımla ilgili Efsanesi yeter sözümüz söylemişlerdir bu gurur bana yetiyordu fakat ses sanat sahne Bunların hiçbirine uyan zerre birikimi olmayan insanların Bizler gibi emek veren insanların makamına yapmış oldukları işgaliyet ağrıma gidiyor bu nedenle ya böyle insanlar bu sahnelerde ekmek kazanıyor Üstelik sen neden buralarda sın dedim kendime ve Allah nasip etti.

O bir star ile hayatım değişti.

O bir ses yarışmasının reklamlarını gördüm ve bir süre takip ettim. Ve baktığımda büyük ustalar işin içindeydi ve bende bu yarışmada olmalıyım dedim.  Yarışmaya katıldım 1. Oldum hayal değil gerçekler dile gelmişti. 46 Çağlar gibi işinde başarılı, usta bir müzisyenin desteği, ünlü Aranjör Coşkun Kıvılcımın yapmış olduğu başarılı bir çalışma sonucunda Gitme  adlı eserim müzik severlerin beğenisine sunuldu.

 

Check Also

SİNEMAYA YENİ YÜZLER KAZANDIRACAĞIM

SİNEMAYA YENİ YÜZLER KAZANDIRACAĞIM Bugüne kadar yapmış olduğu bir birinden başarılı projeleriyle isminden sıkça söz …

Bir cevap yazın