Breaking News

Gerçek Başarı Olgusu

İŞ SEKTÖRÜNDE GERÇEK BAŞARI OLGUSU

İnsanların hayat görüşleri üzerine bu gün sizlere farklı bir köşe yazı oluşturmak istedim;

Bazı insanlar özellikle iş sektörü söz konusu olduğunda herkesi geride bırakacak kadar gözünü hırs sarar ve kendi hırsı bazen onu yarı yolda bırakır.Bir insan eğer kendine fazla güveniyorsa bu gereksiz bir davranış biçimidir.Çünki başarı sahibi olan insan yada başarıyı sağlayabileceğine inancı olan bir insan gereğinden fazla egosuna asla yenilmek istemez. Ego bir insanın egosunu besleyen onu gereksiz zamanlarda ortaya yanlış hareketler ile atmasına neden olan duygu gösteriş biçimidir.
Hayatında başarı kelimesini kendine yakıştıran bir insan daima nerede nasıl ve ne şekilde yol izleyeceğini çok iyi bilir.Bu bilinci ile çıktığı yolda hangi zorluklar olursa olsun asla pes etmez.
Pes etmediği gibi asla başkalarının yardımına ihtiyaç duymaz.Bir insan düşünün eğer bir iş sektöründe yükselme gayreti varsa ve kendi bunu başaramıyorsa kalbi iyi olan bir insana ihtiyaç duyar ve onun yardım etmesini ister. İyi olan bir insan ona karşılıksız olarak yardım eder ve istediği iş sektöründe yavaş yavaş bir yerlere gelir bu insan.
Ego denilen kavram bazı insanları iş sektöründe acımazsız bile yapar yeri geldiğinde ve bunlar sizi geri plana atma davranış biçimleri ile negatif duygulara yönlendirir. Hırs ile egonun bir arada olması o insana yeri geldiğinde başarılar da sağlar fakat bu başarıyı nasıl ve hangi yönde yönlendirebildiğimiz önem kazanır.
Toplum yapısına baktığınız zaman bir çok insan kendini daha da iyi görevlere getirerek başarısını zirveye taşımak için kendini geliştirerek mesafe kat ediyor.İşte bunlar doğal olarak gelişen bir durumdur.Fakat bir aşamadan sonra ego olgusu insanın duygularında ağırlık kazanırsa işte bu noktadan sonra bu insanın etrafındaki iş arkadaşları ile arasındaki tartışmalar kaçınılmaz olmaya başlayabiliyor. Bu yüzden çevremizdeki insanlar bizlere yaklaşımları dahi değişebileceğinden dolayı hangi iş sektöründe olursak olalım hiç kimseyi ego duygularımıza maruz bırakmadan normal bir yaklaşım ile hayatımıza devam ederek işlerimizde başarı sağlarız.
İş başarıları insanları daima zirveye taşıyacağından dolayı her zaman bilinçli her zaman sağlıklı kararlar aldığımızda tüm iş sektörümüzdeki çalışmalarımızda emin adımlar atan bireyler oluruz.

Unutmayın ki; Hayatta elde ettiğiniz başarılar ancak siz nasıl ve ne şekilde yönlendirseniz o şekilde yaşam biçiniz şekillenmeye devam edecektir.

ARI MAGAZİN KÖŞE YAZARI: AYBÜKE YETİM

Check Also

Başarının önemli kuralları

HAYATA ATILAN ADIMDA BAŞARININ ÖNEMLİ KURALLARI– Hayatın belirli kuralları vardır hayatta ve bu kuralları isteseniz …

Bir cevap yazın