Cumartesi , Aralık 4 2021

Erkekler Artık daha bakımlı

Erkekler Artık Daha Bakımlı

Kalıcı makyaj uzmanı Sibel Öz herkese kalıcı makyaj yapılabileceğini fakat yanlış yapıldığında kişilerde kalıcı bir travma oluşturabileceğini açıkladı.
Florya’daki ofisinde Berrin Biricikle sohbetinde şunları açıkladı; Kalıcı makyaj çok hassas bir sanattır doğru uygulanmadığında kişiyi olması gerektiği görüntüden uzaklaştırıp mutsuz edecek bir duruma sokabileceği sosyal yaşamında etkileyebileceğini belirtti. Oysa makyaj uzmanı işini doğru uyguladığında işlem yaptıran kişiyi mutlu olacağı görünüme ulaştırabileceğini söyledi.Sibel Öz’ün çözüm ortağı olan Didem Sezgin son zamanlarda erkeklerinde tercih ettiği kalıcı kaş kontörü zamandan kazanmak, iyi bir görünüme sahip olmak formda bir yüz hattı yakalamak amacına yönelik yapıldığını empoze etti.
Kalıcı Makyaj Ne Demek?
Kalıcı makyaj bir mikropigmentasyon uygulamasıdır, uygulama yapılacak bölgeye aneztejik jel ile uyuşturulup kişiye özel kaş tasarımı çizilerek tek kullanımlık iğne ile derinin altına boyayı implante etme sanatıdır. Uygulama bitkisel boyalarla yapıldığı için uzman tarafından verilen sürede zamanla yavaş yavaş silinir. Kaş için 1-1,5 yıl dudak ve eyeliner için 3 yıl gibi bir Kullanım süresi vardır.
Dudağa kullanım amacı dudak içi renklendirme dudağı daha dolgun ve çekici gösterme uzun süreli renk sağlama amaçlı yapılır. Kaş bölgesi kullanım amacı seyrek dökülmüş cansız görünen ve şekil bozukluğu olan kaşların daha dolgun ve alımlı görünmesi amaçlı yapılır. Göz bölgesinde ise göz şeklinin ortaya çıkması daha belirgin olması ve makyaj yapamayan zamanla yarışan vakitten kazanmak isteyen kişilere uygulanan ideal bir yöntemdir.
Hormon ve kemoterapi gören,makyaj yapamayan, bakımlı olmayı seven,kozmetik ürünlere alerjisi olan asimetri ve şekil bozukluğundan rahatsız olan kişilere uygulanır.

Check Also

Akıl Saklar Vücut Saçar

Akıl Saklar Vücut Saçar Sır saklaya bilir misiniz? Peki ya vücudunuz onunda her şeyi saklayabileceğini …

Bir cevap yazın