Ekranların yeni yüzü Cem Acar

Ekranların yeni yüzü Cem Acar.

CEM ACAR kimdir.
16.05.1991 Yılında İstanbul’da doğdu. Çocukluğundan beri, tiyatroya, sinemaya ve oyunculuğa çok yoğun bir ilgisi olan Cem Acar’ın bu yeteneğini henüz 8 yaşında iken “Petrol Kralı” tiyatro oyunuyla öğretmenleri keşfetti.
Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra sporla da yakından ilgilenen Cem Acar 10 yaşında iken Beyoğlu Belediyesi’nin düzenlediği futbol kursuyla spor hayatına atıldı. 2004-2005 yıllarında Dikilitaş, Beşiktaş ve Kasımpaşa Spor kulüplerinin seçmelerine katılarak futbolda çok yol kat etti. Halen Antalya Cevizlispor’da futbol hayatına devam eden Cem Acar, aynı zamanda profesyonel olarak tiyatro oyunculuğu da yapıyor.
2007-2008 yıllarında Sadri Alışık Çılgın Yenge tiyatro oyunu ile lise yıllarında amatör olarak tiyatro oyunlarını oynamaya başlayan Acar, daha sonra TV lerde yayınlanan dizilerde de çeşitli dizi karakterlerini canlandırmaya başladı. 2008 yılında “Küçük Kadınlar” dizisinde Cem karakterini, yine 2008 yılında “Eyvah Halam ” dizisinde İsmail Karakterini, 2009 yılında ise Önce Vatan dizisi üçüncü bölümde Sado karakterini oynayan Cem Acar, 2009-2010 sezonunda Sadri Alışık Kültür ve Sanat Merkezinden mezun olup profesyonel olarak oyunculuk hayatına atılmış oldu.


Çevresinde neşeli, esprili ve sevecen bir kişiliğiyle herkesin gönlünü fethetmeyi başaran, hayatta karşılaştığı sorunlar karşısında her zaman gülüp geçen ve aynı zamanda eğlenceli kişiliğiyle dikkatleri çeken Cem Acar 2010 yılında vatani görevini yapmak için Amasya da başladığı askerlik görevini görevini Sivas ve Lüleburgaz’da tamamladı.
Askerlik sonrasında 2012 yılında Tiyatro Marmara’da projelerde çalışmaya başladı. 2012’de özel diksiyon ve tiyatro eğitmenliği yaptı. Dizi oyunculuğuna da kaldığı yerden devam eden Cem Acar 2012 yılında arka sokaklar dizisinin 209 ve 280. Bölümlerinde oynadı. Yine 2012 yılında Bizim Okul Dizisinin 5. Bölümünde Polat Karakterini, 2013 yılında Ekip 1 dizisi 4. Bölüm Amir Cem karakterini canlandırdı.
Profesyonel oyunculuk hayatında çeşitli yarışmalara da katılan Acar,2013 yılında kanal 7’de projelendirilen Hayatımız Tiyatro yarışmasına katıldı. 2014 yılında ise 9. Ulusal Tiyatro Festivalinde en iyi erkek oyuncu ödülünü Abdullah Karakteriyle almayı başardı.
2015’te Çınar’ın Gölgesi( 7) Bölüm Trakya ve ege şiveli Ahmet Karakterini, 2016 yılında Tatlı İntikam Dizisi 13.14. bölümde konuk oyuncu olarak Cem Şef karakterini canlandırdı.


Daha sonra ise sırasıyla, 2016’da Belediyelerde Hz. Ömer Adalet Mülkün Temeli adlı tiyatro oyununda, Hz. Ömer’in gençliğini, 2017’de Sincap Çocuk Tiyatrosunda Türkiye’nin dört bir yanında bulunan okullarda Orman Haftasıyla alakalı Ağaç Sevgisi adlı tiyatro oyununda oynayan Cem Acar, yine 2017 yılında Beyoğlu ve İstanbul’un çeşitli okullarında sunuculuk yaptı. Ankara Anadolu Sahne Sanatları Projelerinde ‘de Yer Alan  Cem Acar şimdi ise İstanbul’da ve ülkenin dört bir yanında tiyatro dalında çok çeşitli projeler yapacak olan Yeşil Çam Sanat Tiyatrosunda oyuncu olarak yer alacak.

Check Also

Genç girişimci Ada Demir dijital reklamın önemini anlattı

Genç girişimci Ada Demir dijital reklamın önemini anlattı Birçok farklı sektörde faaliyet gösteren genç girişimci …

Bir cevap yazın