Depremzedeler için “Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası & Çukurova Filarmoni Derneği Elazığ Yardım Konseri”

Depremzedeler için “Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası & Çukurova Filarmoni Derneği Elazığ Yardım Konseri”

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (Ç.D.S.O.) ve Çukurova Filarmoni Derneği (ÇFD), 15 Şubat 2020 Cumartesi akşamı, Elazığ Kültür, Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği aracılığıyla tüm gelirini depremzede vatandaşlara ulaştırmak amacıyla yardım konseri düzenliyor.

Elazığ Harput Senfonisi başlığı altında Elazığ türkülerinin senfoni orkestrası ve koro eşliğinde seslendirileceği konseri orkestra şefi ve orkestra düzenlemelerini yapan Bujor Hounic yönetecek. Koro şefliğini Eray İnal’ın üstlendiği Nazende ÇSTMD korosunun da yer aldığı konserde Türkiye’nin önde gelen opera sanatçılarından Feryal Türkoğlu, Zeynep Halvaşi, Barış Yanç ve Mehmet Yılmaz solist olarak görev alacaklar.

Tüm orkestra üyeleri, şef ve solistlerin gönüllü olarak katılacakları konserin geliri Elazığ’da can ve mal kaybı yaşayan, yardıma ve desteğe ihtiyacı olan depremzede vatandaşlarımıza gönderilecek. 50 TL olan yardım konseri biletleri www.biletinial.com internet sitesinde satışa sunuldu. Elazığ Yardım konseri 15 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 20:00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonunda gerçekleşecek.

Check Also

Sanatçı İlhan İrem hayatını kaybetti

Sanat dünyasının acı kaybı… Türk müziğinin duayen ismi İlhan İrem, devam eden sağlık sorunları nedeniyle …

Bir cevap yazın