Cumartesi , Haziran 10 2023

CEM BELEVİ’DEN SABAH TV’YE ÖZEL AÇIKLAMALAR

Cem Belevi ‘’Bir dönem popüler olmak bir şey değil ama her dönem popüler olabilmek kalıcı olmak çok daha kıymetli’’

 
Konser vermeyi inanılmaz özledim, bir yıl oldu dolu dolu ama bana on yıl gibi geliyor o kadar çok özledim ki,
 
Konserlerde yaşadığınız ve unutamadığınız bir anınız var mı? 
Trtde kalk gidelim de oynuyordum, aynı zamanda, bundan sonra isimli şarkım da yeni çıkmıştı, Muğla’da çekiyoruz diziyi, iskandinav ülkelerine tur yaptık, üç ülkeye gittik bir hafta içinde,  İsveç, Norveç ve Danimarka yaptık.  Şarkı çıkalı bir hafta olmuştu daha ve konserlerde hep bir ağızdan söylediler inanılmaz güzeldi ve ben dört gün sonra İstanbul hatta Edirne’de sahne aldım sonra Muğla’ya döndüm, doktor Sinan karakterine girmiştim, artık böyle yetişemiyordum setten konsere falan. İnanılmaz güzel bir haftaydı. Şimdi yıllar yıllar önce hayalmiş gibi geliyor bunu anlatmak ama aslında sadece iki sene önceydi.
 
Oyunculuk deneyiminiz nasıl başladı?
İlk İnadına aşkta oynadım, 2013te ilk albümü çıkardıktan sonra, oyunculuk eğitimi almaya başladım, o süreçte de çok bir filmin, projenin içinde yer almak istiyordum, kısmet oldu, bir şekilde inadına aşk denk geldi. Osman Sınav’ın yönetmenliğinde, oyunculuğu da çok sevdim. Zaten müzisyenlikte de ekrana alışmak durumundasınız, röportajlarınız oluyor ve ekrana alışmalısınız.
İlk sahneye çıktığımda lisedeydim, bir bestemi çalmıştım, bütün okul hep bir ağızdan söyledim, o günden sonra okuldaki duruşum değişmişti, bu duruşu hayatıma bari yansıtayım hayatım boyunca hep böyle dursam süper, okuldaki kız arkadaşlarım da motive etmişti hala ediyorlar.
 
Herhangi biri için şarkı yazdığınız oldu mu?
 Alışamıyorum, en üzgün olduğum anlardan birinde yazdığım bir şarkı. Ozan Çolakoğlu aranjesinden sonra hüzünlü bir şarkıda dans eder hale geldik. Bundan sonra, çok dramatik bir şarkı benim için.
Çok mutluyken hüzünlü bir şarkı yazabiliyorum, ya da çok depresifken, neşeli bir şarkı yazabiliyorum. Bir okuduğum kitap dinlediğim hayat olur bunlar hep bir duygu biriktiyior, kendi yaşantımdan da bir şey olunca yazıya döküyorum..
Her sektörde olduğu gibi sürdürülebilirlik önemli, her dönem popüler olabilmek çok daha önemli.
 
Şenol Güneş demiş ki, milli takımla eşleşen bir şarkı vardı, siz de talip olmak ister misiniz?
Her şarkı söyleyen kişinin üstüne düşen milli bir vazife , bir şarkımı Norveç maçımdan sonra hissederek dolu dolu yazmıştım.
 
10 yıl önceki Cem Belevi’ye ne söylemek isterdin? 
Cem’cim hayat senin sandığın gibi toz pembe değil, öyle bir şeyler yapmaya çalışıyorsun, duygunu kaybetme, duygularınla şarkını söyle, ama duygusal tepkiler verme.
İdeal ilişkide özel alan çok önemli, kişinin kendisine kalan alan. Her ilişkide bu böyle, özel alan ihlali oldu mu tadı kaçıyor, birlikte olunsa da tek başınalığım çok önemli o alanları ihlal etmemek lazım. Bence birliktelikler bu yüzden zarar görüyor. Özel olan kıymetli.

Samimiyete çok inanırım, güvendiğim insanlardan bir şey duyarsam sorgulamadan inanırım. Bu yüzden de çok yatırım tavsiyesi almıyorum sevdiklerimden çünkü inanıyorum olmuyor,

Check Also

HALK MÜZİĞİ NEŞET ERTAŞ’TAN MİRAS KALDI

Halk müziğinin güçlü sesi Emrah Tezcan, “Yazan Kalem Siyah” isimli yeni single çalışmasını sevenleriyle buluşturdu. …

Bir cevap yazın