Pazartesi , Aralık 5 2022

Berkay Akçay “Tövbe” ile döndü

BERKAY AKÇAY’DAN YENI SINGLE: ‘TÖVBE’

BERKAY AKÇAY’DAN BOMBA GİBİ BİR ŞARKI

Pop Müzik güçlü sesi Berkay Akçay, bomba gibi bir şarkıyla yaza  merhaba dedi. ‘Sar Beni’, ‘Yalnızım’, ‘Günahkar’, ‘Dönmelisin’, ‘Kasten’, ‘Başımın Belası’ eserleriyle bilinen şarkıcının  ‘Tövbe’ adlı  teklisi dijital platformlarda çok beğenildi. Beste fabrikatörü olarak bilinen sanatçı  bu zamana kadar 45 şarkıya imza attı. Usta sanatçı ‘Tövbe’ eserinin ardından söz ve müzikleri kendisine ait olan şarkılardan oluşan albümünü sevenleriyle buluşturacak.

Başarılı sanatçının, dijital platforma yerini alan ‘TÖVBE’ eserinin sözleri Berkay Akçay ve Süleyman Demirci’ye, düzenlemesi Akmal Azimov’a, şarkının klip yönetmeliğini ise Cem Yolyapan üstlendi.

MÜZİK EN BÜYÜK TUTKUM
Başken Üniverstesi Devlet Konservatuvarı Kılasik Müzik Bestecilik bölümünden 2010 yılında  lisans  derecesiyle mezun olan sanatçı, Akabinde, 2010 yılında Hollanda’da Rotterdam Codarts Konservatuvarına davet edildi ve Bestecilik ve Elektro-Akustik Müzik Besteciliği bölümüne burslu öğrenci statüsünde kabul edilerek Prof. Peter Jan Wagemans’ın öğrencisi oldu. Burada kompozisyon eğitimini Prof. Peter Jan Wagemans, Elektro-Akustik Müzik Besteciliği eğitimini Prof. Rene Uijlenhoet, Doğaçlama eğitimini Prof. Jan Bas Bollen, Orkestrasyon eğitimini Prof. Hans Koolmees’den alarak, 2015 yılında Kompozisyon ve Elektro-Akustik Müzik Besteciliği Ana Sanat Dalı’ndan burslu öğrenci olarak Lisans derecesi ile mezun oldu. Hollanda’da müzik eğitimi sürecinde bestelediği dört eser konser repertuarlarına alınarak canlı icra edildi.

‘Tövbe’ Kemal Aslan Müzik Etiketiyle  dijital platforma yerini aldı.

Check Also

Bumin Kağan Çağlar “Genç yazılımcılara destek başarıyı getirir”

Başarılı yazılımcı ve genç girişimci Bumin Kağan Çağlar son dönemlerde genç girişimcilere olanaklar sunulmasının başarıyı …

Bir cevap yazın