Başarılı Olmanın 7 Sırrı

ADA DEMİR – BAŞARILI OLMANIN 7 SIRRINI YAZDI .


Başarılı olmak denildiğini zaman kimine göre hayallerin peşinde koşmak kiminede korkutucu bir yoldan geçiyormuş gibi gelebilir. HAYAL KURABILIYORSAN İNANMAKTAN ASLA VAZGEÇME ! çünkü hayallerin peşinden korkusuzca küçükte olsa adım atabiliyorsan bir nebzede olsa başarmışsın demektir.

İşte 7 adımda başarılı olmanın sırrı;

1) AİLE İLETİŞİMİ AİLE HERŞEYDİR !                                  

    Ailesine sahip çıkamayan hiç kimse başarılı olamaz. Hayatınızda adım attığınız her ne iş olursa olsun sahip olacağınız en büyük sermaye Anne Baba duasıdır. Aile olmak gözle görülmeyen elle tutulmayan en büyük servet ve servette en büyük güçtür.            

 2) KENDİNİ TANIMAK                                                

 İlk önce ne istediğinizden emin olacaksınız. Kendinizle bol bol vakit geçirmeyi deneyebilirsiniz. Sizi siz yapan ve sizi tanınmayacak bir kişiliğe sokan artı ve eksi yönlerinizi bulun. En çok hangi alanda faaliyetiniz oluyorsa o alanda hareket edin. Kendinizi tanımadan bir işe kalkarsanız, ruhunuzla bedeniniz arasındaki hakimiyeti kaybetmiş olursunuz. Bu süreçle beraber yanlış düşünür yanlış adımlar atarsınız. Yanlışı bir şelale olarak düşünürsek akıntıda çukura doğru biriken sular yoğunlaşır ve boğulmanıza sebebiyet oluşturur. Yanlışlarda böyledir, biriktikçe ruhunuz bedeninizden kaybolmaya başlar.

3) POZİTİF OLMAK                                                                      

  Allah’ın yarattığı en büyük mucizelerden biri evrendir ve evrende gizli bir güçtür. Ünlü profesör Albert Einstein dediği gibi “İnsanlar, ağzından çıkan cümlelerin, beyninden çıkan düşüncelerin, bütün evreni dolaşıp tekrar kendine geri döndüğünü bilse, eminim çok daha dikkatli olurdu.” Peki neden ? Çünkü; Evrende pozitif ve negatif materyaller mevcuttur bu yüzden her zaman iyi düşünmeliyiz ve iyi niyetle hareket etmeliyiz ki evrenle aramızdaki alışveriş pozitif olsun.

4) İNANMAK İNANMAK BAŞARMANIN YARIŞIDIR !              

Bir işi başarmak inanmakla başlıyor. Bu adımları teker teker yerine getirdiğimiz zaman daha inançlı bir bakış açısına sahip olacağız. İnanmak çok başka bir duygu çünkü bütün evren harekete geçiyor ve inandığımız her şeyi önümüze çıkartıyor ve başarmak istediğiniz her ne olursa olsun onunla karşı karşıya gelerek oma sahip olmak için bir fırsat yakalıyorsunuz. Bu yolda inanınızı koruyarak devam ederseniz başarıyı kendinize esir bırakmış olursunuz.

5) PLAN YAPMAK                                                  

Başarmak istediğiniz herşey için plan yapın. Şöyle ki büyük bir gemi hayal edin ve o geminin ilerleyebilmesi için bir rotaya ihtiyacı olduğunu unutmayın. Sizlerinde başarmak için öncelikle kendinize bir rota çizmeniz gerekecek ve bu şekilde planlayarak hareket ettiğinizde hedefe odaklanmış ve emin adımlarla daha başarılı bir şekilde yolun büyük bir kısmını kat etmiş olursunuz.

6) ÇALIŞMAK                                                                        

Başarıya giden yolumuzun neredeyse 4 te 3 ünü planlanmış bir şekilde tamamlamış sayılırız. Çalışmak her mecra için çok önemli bir etkendir. Demir bile tavında dövülerek şekillenir bu yüzden bizlerde kendi tavımızda yani bizde ne yapacaksak hedefimizi belirlemeli ve bu alanda çok çalışmalıyız. Bu şekilde çalışmaya devam ederek sizlerde istediğiniz her alanda güzelce şekillenmiş olacaksınız.

7) PAYLAŞMAK PAYLAŞMADAN ÇOĞALMAZ…                  

Bu dünyada her birimiz ayrı ayrı emanetçiyiz. Herşeyin sahibi Allah. Her şeyinde en önemlisi ufak ufak attığınız adımlar ile sahip olduğunuz bu başarıdan çok verdiğiniz emeğe sahip çıkmaktır. Bunuda koruyabilmek ve başarıların devamını getirebilmek için paylaşmak gerekiyor. Yeri geldiğinde elindekini yeri geldiğinde ise tecrübelerini ama mutlaka bir şeyleri insanlarla paylaşmayı denemelisiniz. .

Unutmayın sadece 7 kural

Aileni sev , kendini tanı, pozitif ol , inancına sahip çık, iyi planla , çok çalış ve paylaş!

“Ruhunuzu bir tutam dahi bunlarla beslerseniz, başarıya doymuş olacaksınız”

Check Also

HALK MÜZİĞİ NEŞET ERTAŞ’TAN MİRAS KALDI

Halk müziğinin güçlü sesi Emrah Tezcan, “Yazan Kalem Siyah” isimli yeni single çalışmasını sevenleriyle buluşturdu. …

Bir cevap yazın