Ayşe Mine’den Onur Akay’a ‘Tarkan’ tepkisi!

Seda Sayan’ın programında, Tarkan’ın son albümünde söylediği ‘Beni Çok Sev’ isimli şarkısının, Ayşe Mine’nin 30 yıl önce söylediği ‘Ellerim Uğurlar’ isimli şarkısından çalıntı olduğu iddiası konuşuldu. Türk sanat müziğinin unutulmaz isimlerinden Ayşe Mine ise, telefonla canlı yayına bağlandı ve meslektaşı ses sanatçısı Onur Akay’a tepki gösterdi.
Tarkan’ın ‘Beni Çok Sev’ şarkısının Ayşe Mine’nin seslendirdiği ‘Ellerim Uğurlar’la aynı olduğu MESAM tarafından onaylanmış ve MESAM Teknik Bilim Kurulu’nun kararına ulaşarak sosyal medyada paylaşan Onur Akay, Mine’nin kendisine yaptığı açıklamayı da paylaşmıştı.
“BİZ ŞAKALAŞIYORDUK”
Onur Akay’la şakalaştığını ifade eden Ayşe Mine, “Tarkan Çınarcık’ta sahneye çıkarken ‘Ablacım ablacım’ diye yanıma gelirdi. Şimdi özür dilemeye mi çekiniyor?” dedi. Onur Akay’ın yazdığı ve basında yer alan açıklama için, “Ben Tarkan’dan özür beklemiyorum. Bestecisi ben değilim. 33 yıl önce söylediğim şarkı ödül almış oldu. Biz şakalaşıyorduk. Onur Akay’a bu konuda kırıldım” ifadelerini kullandı.

Check Also

Sanatçı İlhan İrem hayatını kaybetti

Sanat dünyasının acı kaybı… Türk müziğinin duayen ismi İlhan İrem, devam eden sağlık sorunları nedeniyle …

Bir cevap yazın