ATHENA

Atatürk’ün Samsun’a çıkışının ve Cumhuriyet’in kurulmasına yönelik ilk adımın atılışının 100. yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 16 milyon İstanbullu ile iz bırakacak bayram kutlamasında ATHENA 28 Ekim Pazartesi sahne aldı.

İstanbul, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın coşkusunu Sultanahmet Meydanı’nda yaşadı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından hazırlanan konser alanını akşam saatlerinden itibaren doldurmaya başlayan binlerce vatandaş, ellerindeki Türk bayraklarıyla görsel şölen yaşattı. Bayram coşkusunun artmasını sağlayan isimlerden biride Athena oldu. 

İki gün boyunca sürecek 29 Ekim kutlamaları kapsamında sahne alan Athena, sahne performansı ile farkını ortaya bir kez daha koydu.

İlk albümleri Skalonga’dan son albümleri Altüst’e kadar, hit olmuş şarkılarından oluşan geniş repertuvarları ile yine özel bir konser performansına daha imza attı.
 
‘Arsız Gönül’ ile konserin startını veren grup, ‘Dağ Başını Duman Almış’, ‘Hey Onbeşli’ gibi farklı müzik tarzlarından da örnekleri sunarak coşkuyu arttırdılar.
 
“Öpücük”, “Sen de Yap”, “Serseri Mayın” gibi geniş kitlelerin diline marş olan coşkulu şarkılarda Sultanahmet’te yer yerinden oynadı.
Grubun solisti Gökhan Özoğuz konserde Türk bayrağını sırtına alarak, Sultanahmet’e gelen herkesin ve Türkiye’nin 29 Ekim Cumhuriyet bayramını kutladı.

Check Also

“Beşer Project” feat. Evren Çelik & Duygu Kutlu !

Beşer Project yepyeni bir tekli ile müzikseverlere yeniden merhaba dedi. Evren Çelik & Duygu Kutlu …

Bir cevap yazın