Cumartesi , Temmuz 24 2021

10 Parmağında 10 Marifet.

TV PROGRAMI SUNARKEN HAYATI DEĞİŞTİ
Egzersiz uzmanı ve psikolojik performans danışmanı olan Yelda Başaran ‘ın sunduğu televizyon programı hayatını değiştirdi.

BEN ŞARKI SÖYLEYEREK BİR POP STAR OLMAYI DEĞİL ASIL MESLEĞİM OLAN SPOR EĞİTMENLİĞİ VE PSİKOLOJİ ALANINDA UZMANLAŞARAK ‘’SAĞLIKLI YAŞAM SANATÇISI’’OLMAYI TERCİH ETTİM DİYOR!

Sahne çalışmalarına ise fırsat buldukça, çok özel gecelerde devam ediyor.

 

En büyük hayalim Türk halkı’nın hayallerini gerçekleştiren bir televizyon programı sunmak

2010 yılında Mustafa Ceceli’nin aranjörlüğünü yaptığı ‘’şekil’’ isimli şarkısıyla müzik dünyasında dikkatleri üzerine çeken Yelda Başaran özel bir kanal da sağlık programı sunarken canlı yayına gelen bir telefonda ki izleyicinin ;
– Kızım bu ülkede şarkı söyleyen çok ama bizi bilgilendiren yok. Bizim gibi maddi olanakları imkansız olan insanları ve yaşlıları nedense hiç kimse düşünmüyor? Bak sen ne güzel programın da spor yaptırıp beslenme konularında faydalı önerilerde bulunuyorsun ve psikolojimize iyi geliyorsun. Hayat vur patlasın çal oynasından ibaret değil ‘’Bizim için sen TARKAN dan daha etkilisin’’ sözleri üzerine yeni bir albüm çıkarmak üzereyken müziği bırakıp asıl mesleği olan spor eğitmenliği ve psikoloji dallarında uzmanlaşma kararı aldı ve ilk iş olarak yüksek lisans yaptığı İstanbul üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesiyle elele vererek yaşlıların hayatını kolaylaştırıp, yaşam kalitelerini artıran, fiziksel, zihinsel ve sosyal kapasitelerini iyileştiren Geronteknolojimerkezi için kolları sıvadı.

Check Also

Aşk İncisi Yayında

Murat Sökmen : “Aşk İncisi ” adlı şarkımın klibinde eşimde yer aldı Müzik camiasında pandemi …

Bir cevap yazın